Necati Doğru

Necati Doğru: Bir tutam izin!

Necati Doğru: Bir tutam izin!

Kaç yıldır yazıyorum. Okurumu tanıyacak tecrübeye sahibim. Okurlarımın hemen hepsi kendi çapında yazı ustası, okuma uzmanıdırlar. Yazıyı ilk cümlesinden tanır, samimiyetini ilk kelimesinden ölçerler. Okur, yazıyı bitirir. Sonra da sorar: Bu yazar ne söylüyor? Söylediğini nasıl söylüyor? Sözgelimi; “Dindar ve İslam ahlaklı gençlik yaratacağım” diye yola çıkan bir Başbakan’ın döneminde(Devamını Oku)

Necati Doğru: Al gözüm seyreyle!

Necati Doğru: Al gözüm seyreyle!

Sabrınıza sığındım. Üç gündür aynı konuyu çeşitli boyutlarıyla tekrar tekrar yazıyorum. Millet parasıyla, millete atılan kazığın boyunu anlatmaya çalışıyorum. Ve ilk bulgular açıklandı. Kazığın boyu ölçüldü. 49 metre çıktı…(!) * * * * * Erzurum’da 94 milyon TL halk parası harcanarak yapılan atlama kuleleri pistinde neden çökme olduğunu bulmak için(Devamını Oku)

Necati Doğru: Pisti pisleten 1 numara!

Necati Doğru: Pisti pisleten 1 numara!

Gündeme “İsrail Ordusu’nun havadan ve karadan avuç içi kadar Gazze’ye saldırıp kadın, çocuk öldürmesi” girdi. Ve otomatik olarak hemen İsrail’in “Gazze kıyımı üzerinden iç siyaset makinesi” çalışmaya başladı. Bu kaçıncı!

Necati Doğru: Erzurum’daki çöküşe ışık olacak mektup!

Necati Doğru: Erzurum’daki çöküşe ışık olacak mektup!

Söz verdim. İsmini gizli tutacağım. Korkuyor. Haklı. “Erzurum’a çağ atlattık…” yalanının arkasına gizlenerek devlet parasını yandaş şirketlere akıtanları eleştiren ve gerçeği halka anlatanların üzerine kinle, hışımla, devletin gücüyle gidiyorlar.

Necati Doğru: Projeci mumu Erzurum’da söndü!

Necati Doğru: Projeci mumu Erzurum’da söndü!

Dağda duman gizlenmez. Çölde deve saklanmaz. Erzurum’da sahte vizyon proje dik duramaz. Türkiye’nin tek ve ilk olimpik ölçülerdeki atlama pisti yarıldı, kuleleri çöktü. Çöküş sırasında tesislerde görevli bayanlardan biri “Allah’ım… Allah’ım… Bizi Koru…” diye duaya durmuştu ve tam o sırada da Başbakan İstanbul’da iftar öncesi propaganda toplantısında; “Cumhurbaşkanı yol yapar…(Devamını Oku)

Necati Doğru: Talih Kuşu’nu ağaca bağlayıp vurdurttu!

Necati Doğru: Talih Kuşu’nu ağaca bağlayıp vurdurttu!

Bir avcı, dinleyenlere ballandıra, şekerlendire anlatıyordu: Çiçek pazarından kınalı kekliği para verip satın aldım. Elimde kafesin içinde kınalı keklik, omuzumda tüfeğim, önümde köpeğim ava çıktım. Av aradım buldum.

Necati Doğru: Aç..! Aç..! Aç..!

Necati Doğru: Aç..! Aç..! Aç..!

Açmadı. Eli varmadı. Yüreği yemedi. Kapağını bile oynatamadı. 6 ayda; itekleye dürte, bağıra sıkıştıra ancak kurulan ve “4 bakanın yolsuzluk-rüşvet-hırsızlık dökümünü” kucaklayan fezleke dosyalarını inceleyecek Meclis Araştırma Komisyonu’nun Başkanı AKP’li Milletvekili Hakkı Köylü’nün dokunulmazlığı da var. Yine de korktu. Açamadı. Tanıyanları söylüyor. Çok iyi hukukçudur. Hem de vicdanlıdır diyorlar. Vicdanı(Devamını Oku)

Necati Doğru: Yan yana oturdular!

Necati Doğru: Yan yana oturdular!

Bütün bir ay izledik. Bu çok renkli, çok neşeli, çok güzel geçen dünya futbol olayından da bize bir ders çıkması gerekir. Alman futbol seyircileri takımları için “panzer” tanımlaması yapıyor, Arjantinliler de takımlarına “tangocular” benzetmesi yapılmasından hoşnutlar. Stadyumlara birlikte gittiler. Aynı kapıdan içeri girdiler. Aynı tribünlerde oturdular. Kadınlı erkekli… Kızlı oğlanlı…(Devamını Oku)