İlk Kurşun

Türker Ertürk: RESMİ Mİ, YOKSA KİŞİSEL Mİ?

Türker Ertürk: RESMİ Mİ, YOKSA KİŞİSEL Mİ?

Cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle dolaştığımız yerlerde halkın nabzını tutmaya çalıştık ve gözlemler yaptık. Tunceli ve Ovacık hariç gittiğimiz her yerden Erdoğan ezici bir çoğunlukla çıkar. Örneğin Elazığ’dan Erdoğan’a verilecek oy yüzde 80’leri zorlayabilir. Ekmeleddin’in adını bilen, duyan, gören ve telaffuz eden yok. Ekmeleddin için çalışanı ve kampanya yürüteni de görmedim.

Güneş Erkul: Tutkulu aşk

Güneş Erkul: Tutkulu aşk

Vatanı kadar sevdi sevgilisini vatansever, anlattı ona aşkını: “Bayramımsın yarim, Sen bana şeker, ben sana kurban oldum, 30 Ağustos‘um, 23 Nisan’ım, Sen bana zafer, ben karşında çocuk oldum, 29 Ekim’im Cumhuriyet’imsin, Milletimsin egemenliğim kayıtsız şartsız senin,

Güneş Erkul: Şeytanın kötüsünün iyisi yoktur! Hepsinin canı cehenneme!

Güneş Erkul: Şeytanın kötüsünün iyisi yoktur! Hepsinin canı cehenneme!

Şeytanın kötüsünün iyisi yoktur! Hepsinin canı cehenneme!

BAYRAM

BAYRAM

Ulusça kutlanan kutsal ve şerefli gün diye tanımlıyor bayramı, Renkli İlkokul Sözlüğü, bin dokuz yüz doksan yılı basımı, Ulusal bayramlar, dini bayramlar diye ayırmadan bayramları. Açın bakın bu, herkes için yapılmış bir tanımlama, Okula gitmiş, gitmemiş herkesin anlayacağı basit bir açıklama. * Dört ulusal bayram, dört şerefli gün, iki dini(Devamını Oku)

Suay Karaman: EKMEK İÇİN

Suay Karaman: EKMEK İÇİN

Bu çatı adayın, Tayyip Erdoğan’dan ne farkı vardır? “Ekmeleddin’e oy verirseniz, Tayyip’ten kurtuluruz” söylemiyle yapılan içi boş propaganda, bir kandırmacadır. Çünkü bu yarışta Tayyip’in kendisi ile, kopyası Ekmeleddin mücadele edecektir.

HIRSIZ ŞEHZADE

HIRSIZ ŞEHZADE

-Okumadan geçmeyin- (Bu Pazar’ın Masalı)       Azeri Türklerinin Halk Hikâyeleri adlı kitapta okudum “Hırsız Şehzade”yi. Kitabı Alhan Altan Araslı hazırlamış. Bu eser, Kültür ve Turizm Bakanlığı yayınlarının, “Kültür Eserleri” dizisinden 45.cisi. 1980 basımı kitabı, Ankara Başbakanlık Basımevi basmış, ilgili bakanlığın Ağustos 1985 tarihli onayı ile. Yirmi dokuz harfimiz(Devamını Oku)

Güneş Erkul: RUHUMUZU TESLİM ETMEYECEĞİZ!

Güneş Erkul: RUHUMUZU TESLİM ETMEYECEĞİZ!

Yakışır mı Türk’e teslimiyet!
Bize aşk lazım! Vatanı ölümüne sevmek!
Ne para, ne de başka bir araç!
Bize ruh lazım ruh!
Daha ölmedik! diyenler lazım!
Diriliş zamanı!

Türker Ertürk: MEGRİ MEGRİ

Türker Ertürk: MEGRİ MEGRİ

60 yaşına gelen, ana dili Kürtçe olan, istisnasız bütün köşe yazılarımı okuduğunu ve kesip dosyaladığını söyleyen ve kendisini CHP’li bir Kemalist olarak tanımlayan Bingöllü okurum bakın bana neler yazmış. “Milliyetçi ozan Ümit Ateş’in AKP’nin Kürt açılımı politikasını eleştiren ‘Bir yanda megri megri, diğer yanda dombra’ diye başlayan ‘Biz Uyardık Milleti’(Devamını Oku)