Gündem

PKK’lılar şantiye basıp 3 kişiyi kaçırdı

PKK’lılar şantiye basıp 3 kişiyi kaçırdı

Siirt’te özel bir şirkete ait HES şantiyesini basan silahlı PKK’lılar bir aracı bomba ile kullanılmaz hale getirirken, şantiyede görevli 3 özel güvenlik görevlisini kaçırdı. Olay, Siirt’e 15 kilometre mesafede bulunan Şirvan İlçesi karayolu üzerindeki Tavan Bölgesi’nde saat 22.30 sıralarında meydana geldi. Özel bir firma tarafından yapılan HES inşaatının şantiyesine gelen(Devamını Oku)

Afet Ilgaz: Bülent Arınç’ın ahlak fetvası

Afet Ilgaz: Bülent Arınç’ın ahlak fetvası

Bir ara televizyonda Bülent Arınç’ın basın mensuplarını azarladığını duydum. Yazık ki eğlenceli sahnenin sonuna yetişmiştim. Baktım televizyoncuları azarlarken onların mesela Gazze’deki faciadan haber yapmadıklarını sorguluyor. Gazze’deki faciadan açarsanız, iş AKP hükümetine dayanır. İsrail’in önünü kim açtı, onların Filistin’e saldırmasına kim cesaret verdi. Suriye’yi perişan ettiniz. Esat, Filistin’e yardım ediyordu. Filistin’in(Devamını Oku)

Mustafa Yıldırım: Davasına sadık tek önder: REHBER-İMAM

Mustafa Yıldırım: Davasına sadık tek önder: REHBER-İMAM

Oyun, öyle yerli soytarılarla kurulamayacak kadar basit, ince; ama her adımı zamanında… Belediye seçimleri yaklaştıkça yolsuzluk kayıtları yayıldıkça, muhalefet giderek bloklaştıkça… Öne çıkmamalı halkın Gezi hareketi; çatallanmalı muhalefetin sesi.

Küba’dan Gazze’ye destek: İsrail saldırganlığı durdurulmalı

Küba’dan Gazze’ye destek: İsrail saldırganlığı durdurulmalı

Küba Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in devam eden Gazze saldırısını kınayarak, İsrail saldırganlığının derhal durdurulması ve Gazze Şeridi’ndeki ablukanın kaldırılmasını talep etti.

“İktidar için papaz elbisesi de giyerim”

“İktidar için papaz elbisesi de giyerim”

Cemaat ile AKP arasındaki kavga, yargı üzerinden operasyonların yanı sıra medya organları üzerinden de sürüyor. Erdoğan’ın ‘takiye’ yapmakla suçladığı Cemaat, yayın organı Zaman aracılığıyla sert bir yanıt verdi. Rotahaber’in “Meğer takiyenin de ustasıymış” başlığıyla verdiği habere göre Erdoğan, 1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde yaptığı bir konuşmada; “Biz bu toplumun içinde(Devamını Oku)

AKP Cemaat kavgası iğrenç boyutlara taşındı

AKP Cemaat kavgası iğrenç boyutlara taşındı

Yargı üzerinden devam eden AKP- Cemaat kavgası, sosyal medyada bel altına indi. Bazı yandaş yazarlar ve AKP’ye yakınlığıyla bilinen Twitter hesapları Cemaat mensupları için küfürlü kısaltmalar kullanınca, Cemaatçiler de benzer bir tepki ile karşılık verdi. Yandaş medya ekranlarında sıkça boy gösteren İslamcı yazar Fatih Tezcan, Cemaat mensupları için “Paralel İhanet(Devamını Oku)

Suay Karaman: EKMEK İÇİN

Suay Karaman: EKMEK İÇİN

Bu çatı adayın, Tayyip Erdoğan’dan ne farkı vardır? “Ekmeleddin’e oy verirseniz, Tayyip’ten kurtuluruz” söylemiyle yapılan içi boş propaganda, bir kandırmacadır. Çünkü bu yarışta Tayyip’in kendisi ile, kopyası Ekmeleddin mücadele edecektir.

Başbakan’ın mitingi sonrası Van karıştı

Başbakan’ın mitingi sonrası Van karıştı

Başbakan Erdoğan’ın Van mitinginin ardından sokaklar karıştı. Erdoğan’ın gelişi ile HDP adayı Selahattin Demirtaş taraftarlarıyla AKP arasında başlayan gerginlik, Erdoğan’ın mitinginin ardından tırmandı. Erdoğan’ın konuşmasından sonra Cumhuriyet Caddesi üzerinde toplanan kalabalık, miting alanına doğru yürümek istedi. Cumhuriyet Caddesi ile mitingin yapıldığı Beşyol Meydanı arasında güvenlik önlemi alan polis ve zırhlı(Devamını Oku)