Yeniçağ gazetesi yazarı gözaltına alındı

Yeniçağ Gazetesi yazarı Mustafa Aslan;MHP’nin önümüzdeki hafta Diyarbakır’da yapacağı mitingte provakatif eylemde bulunulacağı iddiasıyla İzmir’de gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla dün sabah saatlerinde harekete geçen İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, 55 yaşındaki yazarı gözaltına aldı. İstanbul’da gözaltına alınan diğer şüphelilerle birlikte, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Diyarbakır mitinginde, suikast ve saldırı gibi çeşitli provakatif eylemlerde bulunacağı ileri sürülen yazar; işlemlerin ardından İzmir’den İstanbul’a gönderildi.

İŞTE MUSTAFA ASLAN’IN YENİÇAĞ’DA YAYINLANAN SON YAZISI:

Seçim sandığından kaset mi çıkacak?

Son günlerde ilgili-ilgisiz, taraftar-muhalif, üzülen-sevinen herkesin dilinde aynı dedikodu!.. Elbette kırk yıldır her MHP’linin hayâli, herkesin dilinde olmaktı! Yazık ki dillerde olan, MHP içindeki zaaf sahibi birkaç kişinin, ahlaksızca çekilen ve servis edilen “Teknik röntgencilik” yapıtı iğrenç kasetler!
Kasetleri, çekenleri, servis edenleri, yetkililer de vatandaş gibi sadece izliyorlar! Çünkü müdahele etmesi gereken Başbakan yok! Hukuk, yok! Hukuk adamlarından sorumlu Adalet Bakanı yok! Milletin vicdânı, sesi, sözcüsü olmakla mükellef gazeteciler ise yandaşlıkla ve bu alçak şantaj kasetlerini, hükümet lehine kullanmakla, şahsî çıkara tahville meşgûller!
Kantarın ayarını bozanlar, bir gün o kantarda tartılacaklarını, unutmamalılar! Bu işler sırayla! Hele bir de alçaklık, yaptırım gücünü böylesine ispatlarsa, üçer beşer gün arayla istediği kadar kelle alabilirse bu saldırıdan herkes ama herkes sırası geldiğinde payını alır! “Sakal kesilmezse yol olur!” tam da budur işte!
Yandaş “dolma kalemler”in; “AKP’lilerin kasetleri başlarsa dizi olur!” uyarısını, tekrâren hatırlatmak isterim ki çok doğrudur! Bugün muhalefet partilerini, bu hayâsız yolla yok etmeyi hedefleyen ve iktidârın bilerek savsaklaması yüzünden epey mesafe alanların, yarın aynı yöntemle hükümetten neler alabileceğini düşünmekten bile korkarız!
Seçime günler kala; özel donanımlı teknik röntgencilerin alçaklıkları, konu mankenlerinin aptallık ve aymazlıkları yüzünden ahlâk dışı işlere seyirci oluyoruz!
Hz. Peygamber (s.a.v.)’imiz; “Kınamayınız, kınadığınız başınıza gelmedikçe ölmezsiniz!” (Tirmizî-Kıyâmet 53, No: 2507) diyorlar! İyi ve güzel ahlâkı tamamlamak için geldiğine inandığımız Peygamber (s.a.v.)’imizin emrine muhalif davranan, dînden ve dincilikten geçinenlerin düşecekleri ibretlik halleri de mutlaka beraber seyredeceğiz! Çünkü Allah (c.c.)’ın ibreti ahrete bırakmadığını öğreten bir dînin mensuplarıyız elhamdülillah!
Şahsen çok üzülerek; beşeri zaafiyet ve ayıplarından dolayı insafsızca, hayâsızca, hatta zâlimce saldırıları hayretle seyrediyorum! Ama bir şeyi de kesinlikle biliyorum ki Türk Milleti, bu alçak saldırıdan dolayı MHP’ye gösterdiği itimattan vazgeçmez!
Simdi işin zoru, MHP’nin omurgasını oluşturan, isimsiz ülkücülere düştü! Her ülkücü, bir daha “Birinci 12 Eylül Kıyâmeti” kopmuşçasına, Çanakkale’ye Yedi Düvel yeniden gelmişçesine bölgesinde inisiyatif kullanmak, mücâdele alanına dalmak zorundadır! Türk Milletinin refleksi olan Ülkücüler; bu ABD kurgulu, AB ve işbirlikçi ‘Dolma Kalemler’ servisli saldırı karşısında; bu saldırılara hedef olan ve ziyan edilen mangabaşıların, bölükbaşıların yerini doldurarak îmanlı göğüsleriyle yeni bir siper oluşturmak zorundadır!
Çünkü saldırı, hat’ta değil sathadır! Çünkü saldırı, MHP’yi safdışı ederek yeni Meclis’te Atatürk ve Cumhuriyet kazanımlarını yok etmek içindir! Mevzûbahis olan vatandır ve gerisi teferruattır!
İsimsiz Ülkü Devleri, Anadolu’nun her köşesinde şerefleri ile tanınan kanaat önderleri, seçim meydanlarına inmek zorundadır! Çünkü Ülkücü Hareketin en itibarlıları, bu isimsiz devlerdir! Bu Ülkü Devlerinin omuzlarında, yükselttiği kişilerin ayak izleri görülür! Bu şerefli omuzlarda ayak izleri olan bazılarının hatalarından dolayı, Türk Milletinin Ülkücülere güveni eksilmez!

Facebook Yorumları

5 thoughts on “Yeniçağ gazetesi yazarı gözaltına alındı”

 1. AKP nin oyları düştükçe,Tayyip Erdoğan ve şürekası nereye ve kime saldıracağını şaşırmış vaziyette,etrafa saldırıyorlar.Ama ne yapsalar nafile YÜCE TÜRK MİLLETİ 12 Haziran seçimlerinin TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN VAROLMAK VEYA YOK OLMAK MÜCADELESİ olduğunu artık biliyor,Rabbime şükürler olsun….!Ama Tayyibin tehditlerinden korktuğu ve nasibini alacağı için gerçek fikrini açıklamaktan korkuyor…..!

 2. Yazıklar-Lanet Olsun Alanlara :İmaın ordusnada AKP’yede Hala AKP diyenlerde …Bu İleri demokrasimidir Mustafa ASLA N Sadece Türküm der Müslümanım der Cumhuriyet Atatürk diyen biridir evet MHP’lidir ve sözü Şudur Tanrı Türkü korusun ancak Türkte Türkü Korusun işte en doğru söz budur …

 3. 55 yaşındaki gazeteci MUSTAFA ASLAN MHP nin Diyarbakır mitinginde suikast ve saldırı yapacakmış ??????

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla dün sabah saatlerinde harekete geçen İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, 55 yaşındaki yazarı gözaltına aldı. İstanbul’da gözaltına alınan diğer şüphelilerle birlikte, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Diyarbakır mitinginde, suikast ve saldırı gibi çeşitli provakatif eylemlerde bulunacağı ileri sürülen yazar; işlemlerin ardından İzmir’den İstanbul’a gönderildi.

 4. LIBOSLAR “MALEZYAMI”
  OLUYORUZ DERKEN
  UGANDA OLDUK
  HABERLERI YOK!

  HIIIC ZANNETMESINLERKI DUVARLA CEVRILMIS EVKERI ILE AB
  BANKA HESAPLARI
  ONLARI KORUYACAK….

  IRANLI VE FILISTINLI LIBOSLARDA OYLE SANMISTI..
  SIMDI ABD DE
  BAKKAL DUKKANI
  ISLETIYORLAR…

Bir Cevap Yazın