“Engin Alan ayağa kalkmadı bedelini ödedi…”

Başbakan Erdoğan: Ayağa kalkmayan general bedelini öder, ödedi de.

Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi’nde düzenlenen Rekortmenler Plaket Töreni’nde konuşan Erdoğan, iş adamlarının istikrar ve güven ortamının ne demek olduğunu bu ülkede herkesten çok bilen kesim olduğunu söyledi. Kaos ortamında 3-5 kişinin kazanacağını ancak demokratik bir ortamda 74 milyonun kazanacağını dile getiren Erdoğan, çetelerle mücadele konusunun sadece kendisinin ve hükümetin değil herkesin sorumluluğu olduğunu söyledi. Erdoğan, “Çete rüzgarı ile belli medya kuruluşlarının rüzgarı ile yelkenini şişirenler, milyon kere de ‘ben dürüstüm’ deseler üzerlerindeki çete lekesini temizleyemezler. Maalesef ülkemizde çetelere yeniden can suyu vermeye çalışan, çeteleri güçlendirmeye çalışan, demokrasinin üzerine çete gölgesini düşürmeye çalışan, bunun için gayret gösterenler var” diye konuştu. Erdoğan şöyle devam etti:

“Bu ülkede çetelerin devri bitmiştir. Bunu bilmenizi istiyorum. Bu ülkede çetelerin dönemi geri gemlemek üzere sona ermiştir Bu aziz millet çetelere tekrar geçit vermeyecek onların Türkiye’ye musallat olmasına müsaade etmeyecektir. Ben bugün varım yarın yokum ama ben de sizler de bu ülkenin masum ocuklarına tertemiz bir ülke bırakmanın gayreti içindeyiz. Bizim yaşadıklarımızı, bize yaşatılanları, onlar yaşamasın istiyoruz. Sıkıntımız derdimiz bu. Eğer çetelerle mücadelede zaaf gösterirsek inanın her birimiz vebal altında kalırız. Çocuklarımızın yüzüne bakamayız. Bakın şu anda Doğu ve Güneydoğu illerinde tıpkı Danıştay saldırısında olduğu gibi bir tezgah, bir senaryo ortaya konmuş durumda Yandaş, candaş medya hepsi birleşiyor oradaki verilen mücadeleyi masum bir mücadele gibi gösteriyorlar. Kuzey Irak’tan sınırdan ülkemize ağır silahlarla girmek isteyen bir terörist grubu var. Bu terörist gruba karşı sınırlarımı korumakla görevli olan askerim mücadelesini vermeyecek mi? Bunun neticesinde orada teröristler öldürülüyor. Eee, parlamentonun içindeki bir siyasi partinin milletvekilleri kalkıp onlar için orada gösteri yapıyorlar. Gösterilerinde sürekli olarak silahlı kuvvetlerimizi, güvenlik güçlerimizi karşılarına almak suretiyle ülkeyi huzursuz edici bir tavrın içine giriyorlar. Hala buna birileri özgürlük adına izah getirmeye çalışıyor. Artık bunları yutacak mıyız?”

-“KEPENK İNDİRMEYECEĞİZ”-

Başbakan Erdoğan partisinin il ve ilçe teşkilatlarına yönelik Molotof kokteylli saldırıların da seçim öncesi arttığına dikkat çekerek yılmayacaklarını söyledi. “Biz birileri kepenk indirirken, ana muhalefetin oradaki şubesi kepenk indirirken, biz kepenk falan indirmeyeceğiz. Eğer biz halkımızı seviyorsak, bunu bedeli ne olursa olsun bu mücadeleyi vermek zorundayız. Aksi takdirde meydan bunlara kalır. Biz meydanı bunlara bırakmayacağız. Bu meydanın sahibi millettir. Millet bu meydanı koruyacak” diye konuştu.

-“SİLİVRİ VE KANDİL’İN SENARYOLARINI OYNUYORLAR”-

Erdoğan, BDP’yi sokakları şiddete teslim ederek kendilerine ihale edilen senaryoyu uygulamakla itham ederken, bölgede vatandaşa zorla kepenk kapattırıldığını, açanların da belediyenin zabıtası aracılığıyla cezaya maruz bırakıldığını söyledi.

Günlerdir teröristler için yas tutan köşe yazarları olduğunu belirten Erdoğan, “Bu hadiselerden dolayı AK Parti’nin yıprandığını sanıyor ve kaos planlarının değirmenine su taşımayı tercih ediyorlar. Milletim bu senaryo yazarları gibi düşünmüyor. Herkes seçim öncesinde nasıl bir oyunun oynandığının farkında. Doğuyu tahrik edip, batının hassasiyetlerine dokunup gençlerin kanı annelerin gözyaşı özünden nasıl bir seçim hesabı yapıldığını herkes biliyor. Çok söyledim bugün bir kez daha söylüyorum. Silivri ile Kandil’in yazdığı senaryo birileri tarafından oynanıyor. Figüran olarak da gençler çocuklar kullanılıyor ama bu şiddet olaylarına, bu kaos planlarına teslim olmayacağız” diye konuştu. Erdoğan şunları kaydetti:

“Bizim yüreğimiz milletimizle birlikte atıyor. Perşembe günü Siirt’te, Cuma günü Van’da Cumartesi günü Hakkari’ye gidip milletimizle kucaklaşacak ve bu kirli tezgahı oralarda yerinde anlatacağız. Van’da bütün bu oyunları altüst edecek gönül diliyle sesleneceğim. Hedef şu batıyı, doğuyu tahrik etmek, şiddet politikalarını geri getirmek. Malum parti, terör örgütü de Ergenekon’da bugüne kadar şiddetten beslendi. Teslim olursak geri adım atarsak, silah tüccarları kazanır, vampirler kazanır. Teslim olmayacak, geri adım atmayacak, sağduyudan da asla taviz vermeyeceğiz. Biz 8.5 yıldır milletimizin yüzüne gururla bakıyoruz bakacağız ama birilerinin yüzü olmayacak.”

-“AYAĞA KALKMAYAN BEDELİNİ ÖDER, ÖDEDİ DE”-

Konuşmasında Çanakkale’de anma törenlerine gittiği sırada yaşadığı bir olayı da aktaran Erdoğan, “Bir ülkenin Başbakanı, soruyorum sizlere anma törenine gider de bir Korgeneral orada ayağa kalmaz mı? Kalkması gerekir, kalmadığı anda da bedelini öder. O ayrı mesele. Zaten bedelini de ödedi. Çanakkale’de anma törenlerine gidiyoruz, bu beyefendi ayağa kalkmıyor. Ondan sonra da gereği yapıldı o ayrı mesele. Ama şimdi bakıyorsunuz gideceği yeri o da buldu” diye konuştu.

Erdoğan’ın burada kast ettiği korgeneralin Ergenekon davasında tutuklanan ve Silivri Cezaevi’ne konulan MHP Milletvekili adayı Korgeneral Engin Alan olduğu öne sürüldü.

ANKA

Facebook Yorumları

5 thoughts on ““Engin Alan ayağa kalkmadı bedelini ödedi…””

  1. tarih kimi daim kılmış ki seni kılsın..ilahi adalet de var..birgün kaçışını izlerken biz yine bu vatanda olacağız..

  2. onurlu generalin gittiği yer türk milletinin kalbi…birilerinin asla ulaşamıyacakları bir yer…

  3. Sen ne bedeller ödeyeceksin bir bilsen…ama” kişi kendin bilmek gibi erdem olmaz” demişler…o erdem de sende yok ne yazıkki…

  4. Ağzındaki baklayı nihayet çıkatmış R.T.Erdoğan!Bu adamdaki kin kimsede yok!Ülkeyi kin ve nefret duygularıyla yönetiyor!Dirileri bıraktı uzun süredir ölülerle de uğraşmaya başladı!Tam bir Türkiye Cumnhuriyeti düşmanı gibi davranıyor!Böyle bir Başbakan olabilir miydi?!Oldu maalesef!Ne yazık kli bizler bugünleri de gördük!

Bir Cevap Yazın