BANU AVAR YAZDI:HERŞEY ŞİMDİ BAŞLIYOR!

Yılın öyle bir zamanındayız ki gece gündüze yeniliyor! Muazzez İlmiye Çığ yazmış:

’22 Aralık’ta gece gündüzle savaşıyor. Uzun bir savaştan sonra gün geceyi yenerek zafer kazanıyor. Güneşin yeniden doğuşu, bir yeni doğum olarak algılanıyor Türklerde.’ Yerini bahara bırakacak bir kış başlıyor!

Türkiye yepyeni bir yılı, yepyeni bir dönemi karşılamaya hazırlanıyor! Uzun süren bir gecenin yenilgisinin habercisidir belki bu dönem!

Bir de böyle bakalım!

*-*-*

10 Ekim 1917. Türkiye’nin doğusunda bir Kürdistan ve bir Ermenistan devletini haritalara koyan ABD başkanı Wilson, çalışma arkadaşı Albay House ile yazışıyor.

‘Türkiye bütünüyle ortadan silinmeli. Barış Konferansına kadar bekleyemeyiz!’diyor.

Albay House cevap veriyor:

‘ Türkiye’yi galip devletler arasında paylaştıracağımıza, IRKLARA GÖRE ÖZERK YÖNETİMLER KURMAK daha akıllıca!

Şunu söylüyorum: Önümüzde duran hesap yüz yıldır masada!

1919’da bir Amerikan heyeti başkan Wilson’a bir memorandum göndermişti. Bu memorandumda, Türkiye için yeralan düşünceler şöyleydi:

‘Türkiye Orta Avrupa güçlerine bağlanarak yola getirilmiştir. İstanbul ve Bogazlar uluslararası bir yönetime bağlanarak Berlin-Bağdat ekseni kontrol edilecektir.

Osmanlı İmparatorluğu yönetimi altındaki değişik ırklar baskı ve kötü yönetimden kurtarılacaktır.

Böylece Ermenistan’ın özerkliği, Filistin, Suriye ve Arabistan’ın medeni milletler tarafından koruma altına alınması gerçekleşecektir!’.

Aynı sözler 70 yıl sonra 1988’de bir başka ABD heyeti tarafından kaleme alınarak Başkan Reagan’a verilecekti:

‘Körfez ülkeleri medeni milletler tarafından koruma altına alınmalıdır. Türkiye Basra Körfezindeki ABD çıkarları ve Akdeniz’deki müttefik donanmaları için kilit önemdedir’.!

100 yılı aşkın bir çaba onların ki! Milyonlarca dolar harcadılar, işgaller yaptılar. Kukla devletler kurdular, başkanlar, başbakanlar, müsteşarlar, istihbaratçılar, medyacılar satın aldılar..Tüm siyasi partilerin omurgalarıyla oynadılar.. İş dünyasının dolaysız kontrolü ellerinde..

Ama olmadı işte!!.Olmayacak da!

Türkiye, ABD’nin onu görmek istediği yere bir türlü gelmiyor. Kendi günden güne eriyor ama Türkiye bunca oyuna rağmen, işbirlikçilere, hainlere, gaflete ve dalalete rağmen ayakta durmaya devam ediyor!

Küresel sermayenin çökmeden önceki son şansı ‘Mezopotamya petrollerine el koymak’!

Bunu ya Türkiye’ye rağmen ya da Türkiye ile yapacak!

Ama bu ülkenin başına geçenler, küresel sermayenin adamı olarak adımlar atarken, iş Kürdistan kurmaya gelince aksamaya başlıyorlar. Bu Çiller’de de Özal’da da Demirel’de de görülmedi mi?

Bir yandan küresel sisteme entegre olmaya çalışırken, bir yandan Batı’nın en önemli siyasi manevrası Kürdistan kurmaya gelince ayak diretiyorlar.

20 yıldır Körfez ülkelerindeki tüm CIA operasyonlarına rağmen, bölge tam anlamıyla ABD kontrolüne girmiyor.. Her tarafı sorunlu! Filistin, Suriye, İran, Kıbrıs’da keşmekeş bitmiyor!

2 milyon kişiyi göçettirip, 2 milyonu katlettikleri Irak ABD’ye biat etti mi? Ya Afganistan?!

Şimdi tüm güçleriyle KİLİT ÜLKE Türkiye üzerinde çalışıyorlar! Bir Obama telefon hattında, bir Clinton irtibatta! Vamık Volkan her tarafta.. 35 kişilik CIA ekibi canhıraş çalışıyor! İktidar ve ana muhalefet içinde ABD uzantılı isimler göreve koşuldu.. ‘Başkanın adamları’; PKK ve uzantıları, Fethullah cemaati, TÜSİAD ağababaları, yepyeni CHP’nin yeni yönetimi, AKP’nin malum isimleri medya ve üniversitelerin maaşlı neferleri ellerinden geleni artlarına koymuyorlar!

Mezopotamya petrollerine giden yolda buldukları ilk ve son çare bir kukla Kürdistan devleti . 100 yıllık planları çerçevesinde Türk ordusu bitirilecek, siyasiler Kürtçüleştirilecek, 30 yıldır besledikleri aktörler son darbeyi indirecek!

2. İsrail Türkiye İran, Suriye, Irak’ın göbeğine kurulacak!

Plan bu!

Çok gecikmiş bir plan.. Dünyanın her tarafını birbirine katan CIA hiçbir ülke ve bölgede bu kadar başarısız olmamıştı. 50 yıldır bilfiil uğraşıyor, darbeler yapıyor, eğitimi bozuyor, aç bırakıyor ama tam netice alamıyor.

Türkiye’deki öncü gücüne Habur girişiyle verdiği talimat OLDU BİTTİ planı uygulamaktır.. BDP-PKK-DTK herneyse de facto iş bitirecektir.

Bayrağını asacak, ordusunu kuracak, meclis inşa edecek, bölge petrolü ve madenlerine el koyacak, Kürtçeden başka dil konuşmayacak, çocuğunu okula yollamayacak ve günü geldiğinde sınırlarını ayıracaktır!..

Günün gelmesi şu demektir!Böyle bir kalkışmada Türkiye ve ordusuyla başa çıkılamayacağına göre önce

Batıya bağlı Alevi eylemleri,

Batıya bağlı solun eylemleri

Batıya bağlı dinci eylemleri,,

Batıya bağlı Çerkez – Laz, Gürcü eylemleri planlanacak, ortalığı toz duman kaplayacak, ve iç savaş ortamı yaratılacaktır.

O zaman dış müdahale ŞART olacak, ‘barış gücü askerleri’ bölgeye intikal edecek, hatta Irak’daki işgalci Amerikan ordusu 1 saatte görev başına geçecektir.

Planlanan budur!

Böyle kuruluveren bir Kürdistan’da en büyük zulmü bölge insanı görecektir!!

Bu senaryoda SİSTEMİN ADAMLARI’nın havsalalarının alamayacağı gelişmelerle karşılaşacaklardır!Tıpkı geçen yüzyılın başında onları şaşırtan gelişmeler farklı bir biçimde tekraralanacaktır.

Hatırlatalım! Bir avuç işbirlikçi, durum karışınca ilk kaçacak olanlardır. Kürdüyle, Arabıyla,Çerkezi, Alevisi, Süryanisi, Lazıyla Türk milleti fena DİRENİR!! Her türlü partiye oy vereniyle, her çeşit din mensubuyla bu milletin tek ve en önemli özelliği boyuneğmezliktir..

Banu AVAR/ banuavar@superonline.com
İLK KURŞUN

Facebook Yorumları

19 thoughts on “BANU AVAR YAZDI:HERŞEY ŞİMDİ BAŞLIYOR!”

 1. YİNE DENEYECEKLER YİNE DENİZE DÖKÜLECEKLER…..
  Üç tarafı denizlerle çevrili ve dört mevsim yaşanan ülke başka nerede var. Bu pırlanta ülkeyi alabilmek için elbette yine gelecekler , yine deneyecekler . Buyursunlar biz Mustafa Kemal’ler ,biz mehmetçikler buradayız bekleriz.
  Selamla gelene misafirperver
  Silahla gelene ECEL’iz …..

  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 2. Türkiye Cuhuriyeti’ni kuran asıl unsur Türk Milleti’dir! Atatürk’ümüz; “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye Halkı’na Türk Milleti denir” derken, Kürtler’i de, diğer farklı unsurları da ayırmamış, harmanlamıştır; yâni Türk Milleti’nden olarak ad’etmiştir! Hiç kimseyi Türk Milleti kavramının dışında tutmamıştır. Biz Türkler, Türkiye’de kendilerini Türk saymayanların ne kadar nüfusu(sayısı) olduğuna dair bir soruyu hiç aklımıza bile getirmedik. Onları kendimizden ayrı görmediğimiz içindir ki, böyle bir soru kendi kendimize de, başkalarına da sormayı hiç düşünmedik! Türk’ün gelebildiği her mevki’ye/makama onlar da serbestçe geldiler. Atatürk’ün başlattığı İstiklâl Savaşı’nda sâdece Türkler kurtarılmadı; kendilerini Türk’den saymayanlar da HAÇLI ÇİZMESİ altından kurtarıldı ve “Türk” üst kimliğinde birleşildi. Bu konuda tam bir mutabakat sağlandı. O hâlde, bu ülkede yaşayan hiç kimsenin kendisini Türk’den ayrı görmeye hakkı yoktur ve övünecekleri ilk ve tek şey Türk Milleti’nin bir parçası olmaktır; yâni, “Ne mutlu Türk’üm” demektir! Bir de ki, Türkiye’deki “KÜRT” denilen ve toplamı 6/7 milyondan ibaret olan insanların en az yüzde 90’ı kök olarak Oğuz Türkleri’ndendir. Önce asıllarını araştırsınlar ve hangi kökten/soydan olduklarına baksınlar; yapacaklarsa ondan sonra “AYRIMCILIK” yapsınlar?! …Ki, bu hâlde bile ayrımcılık/bölücülük yapmak, hiç kimsenin haddi olamaz! Türk vatanını; Türk Milleti’ni bölmeye kalkışanlar da, er/geç bedelini ödemek zorunda kalırlar!
  06.03.2011_Av.Fuat Turgut

 3. Recep TE / ABDullah Gül/meyesi/. “EŞ KOMUTA”sındaki SEVR Acentesi, BOP taşeronu, AKPKK idaresi Türkiye’mizi “ETNİK ÇATIŞMA”ya / “İÇ SAVAŞ”a sürüklüyor! Türk Cumhuriyeti’ni, Türk Mill/iy/eti’ni, Türk vatanını, Türk istiklâlini korumak ve kollamakla vazifeli Türk Ordusu, 2011 YAZının “YAKICI”lığında “Üşüme”mek için hazır olmalı ve artık haykırmalıdır:”Ya devlet başa, ya kuzgun leşe”!.. Av.Fuat Turgut

 4. Banu Avar, yazıların okudum
  Umarım ki dileklerin yol bulur.
  Gafil olan oynar şıkır şıkıdım,
  Açılımda çağdaş durum hal bulur.

  Şeyhleri var uzaklar da oturur,
  Ne lazımsa hemen ordan getirir!
  İçte ise çoğu malı götürür,
  Bir çoğu da götürmeye mal bulur.

  Ayrı kanlar yavaş yavaş depreşir,
  İçimizde gizli kinler kıpraşır.
  Dahil hariç herkes bizle uğraşır,
  Bir fidandan ayırmaya dal bulur.

  Halkı sorma horul horul uyuyor,
  Şikayeti çok zayıftan duyuyor.
  Elin oğlu kalbe namlu dayıyor,
  Gafil tehlikeyi çok sanal bulur.
  H.D

 5. Sayın yabanci-turk ,
  Engel olacak güç ( KUDRET) göremiyorum demişsiniz.

  Hepimiz biliyoruz ki, bir gün vatanımızı müdafaa etme zorunluluğu doğarsa,
  muhtaç olduğumuz güç( KUDRET) damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.
  Türk ulusu tarihte hiç boyun eğmedi, gür yaşadı ezelden beri.
  Yine özgür ve bağımsız yaşayacaktır şüphesiz.

  Saygılarımla
  Kuvvai Milliyec,i Torunu

 6. ‎”BİLGE KİŞİ FETULLAH HOCANIN” DEĞİL “DEVRİM ŞEHİTİ KUBİLAY’ IN ÖNÜNDE ” SAYGI İLE EĞİLİYORUZ……

  YENİ YETME VE ÇAKMA SİYASETÇİ MUHAMMET CAKMAK’ I DA “FETULLAH HOCA ÖNÜNDE DEĞİL KUBİLAYIN AZİZ HATIRASI ÖNÜNDE SAYGI İLE EĞİLMEYE, BU ŞAHSI KURUCUSU MUSTAFA KEMAL OLAN CUMHURİYETİ KORUMA VE KOLLAMA MİSYONU OLAN BİR PARTİYE GETİRENLERİ DE GÖREVE DAVET EDİYORUZ…..

 7. “Ey ağalar beyler, Toroslara çıkın bir bakın. Nerede kara bir Yörük çadırı görürseniz, dumanı da tütüyorsa dünyada hiç bir güç bizi asla yenemez” Atatürk

 8. banu abla harikasın yazıların müthiş sakın kızmayın ama sizinde hiç bişey yapmayan bu milletten zerre farkınız yok neden derseniz sizin mecliste olmanız lazım biz sizin yazdıklarınızı tamamen anlamıyoruzdur fekat ne olacağını biliyoruz sizi biz okuruz sevdiğimizden okadar çok okumayan insan var ki ülkemizde işte bu yüzdendir ki halk sizi daha iyi tanımalı ve mexcliste olup hesap sormalısınız bu çabanız affedin beni pasif bir çabadır HEPAR SİZİN O PARTİYE KATILMANIZ HEM MİLLET İÇİN HAYIRLI OLUR HEMDE O PARTİ İÇİN AKSİ HALDE SİZİN VE O PARTİNİN O GÜZEL TÜRKLÜK ÇABALARI PASİF KALACAKTIR TIPKI MİLLET GİBİ O PARTİYE KATILIN VE BU MİLLETİ UYANDIRIN VE HEPAR I DA BARAJI AÇMASI İÇİN KATKIDA BULUNUN SAYGILAR…CEVAP VERMEK İSTERSENİZ MAİLİNİZİ BEKLERİM seeyou_deviL@hotmail.com

 9. Mücadele ümitle olmaz.Metal Fırtına kitabı bile Amerikalıları ürküttü,uyandılar mı diye.Bu topraklarda uyumak çok kolay,gerektiğinde biri çıkar işi bitirir diye beklerler hatta o güne keder da düşmana dostluk gösteriri alışveriş ederler.Her yeni iktidara sokulan beslenen,çalan çırpan bunca asalak neden bitmez?Fazla hayale kapılmak yanlış.Böyle giderse yok olmak,uşak olmak,köle olmak,sömürge olam kaçınılmaz .Bunu kör gözlere göstermeli,sağır kulaklara duyurulmalı,boş kafalara sokulmalı.Münferit yazılar,dağınık siteler yetmez.Birleşme ve güçlenme zamanıdır.Bir çok dernek ve vakıflar kurmalı her fırsatta.Çok ses çıkarmalıyız.Çoğalmalıyız.Son ferdimiz de yok olana kadar savaşmalıyız.Bakın Uygur’a bunca yıllık Çin istilasına rağmen mücadeleyi bırakmıyor.ABD nin el attığı hiç bir ülkede huzur kalmamıştır.Artık küresel tepki zamanıdır.

 10. Kim bin yıldır buralarda,tarihi bilenler biliyor yavuz sultan selime dua etsinler,birde enver ve talat paşaya…
  Sanki meydan savaşı kazandı şerefsizler ,sanki bir metrekare toprak ele geçirdiler,anlamadığım şey halkımız sağır ve sessiz,hükümet aymazlık içinde,milliyetçi partiler acz içinde,iyicene bir savaş olmadan iyi bir barış olmayacağı anlaşıldıııııııı.

 11. Sevgili BANU, yazınızı büyük bir keyifle okudum.Hem mutlu oldum hemde üzüldüm.Mutluluğum TÜRK kadınının tıpkı kurtuluş savaşındaki duyarlılığı….Üzüntüm de Türk erkeklerinin duyarsızlığıdır…Eline koluna sağlık…ÖZCAN AYDIN TÜRK VETERİNER HEKİMLER BİRLİĞİ YÜKSEK HAYSİYET DİVANI BAŞKANI

 12. Banu Avar’ın şahane bir yorumu daha. Bir noktası hariç yazdıklarına katılıyorum. Çiller, Özal, Demirel pek ayak direnmiş sayılmazlar bence. Özal açıkça federrasyonu konuşmalıyız demedi mi? Bu üçlü askerden korktukları içindireniyor gözüktüler. Bu nedenle değil midir ki AKP önce asker konusunu halletti!…

 13. 18 yaşımdan beri sadece CHP’ye oy vermiş birisi olarak söylediklerinize katılıyorum …
  CHP’ye laf gelmesi bana koyuyor ama ne yapalım … gerçek bu … sıkıntılı bir süreç …
  aslolan parti yönetimleri değil parti tabanlarıdır …
  Aslolan milli irade, Kemalist Devrimci ruhtur …
  Aslolan Tam Bağımsızlık, Anti Emperyalist duruştur …
  parti liderleri gelirler ve giderler …
  Ama Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün liderliği ve aydınlığı, insanlık varoldukça sürecektir…
  işte benim kılavuzum da budur …
  Oyumu CHP’ye veriyor olsam bile …

 14. Bölünmeyi istemek o kadar kolay değil. Onlar “bin yıldır bu topraklardayız” diyorlarsa Biz iki bin beş yüz yıldır buralardayız. İsterseniz Karadeniz’in, Trakya’nın tarihini açıp okuyun. Başka bayrak altında yaşamak yerine kendi tuğlarını dikerlerdi ama genlerinde korkaklık olduğu için ne Roma’ya, ne Selçuklu’ya, ne de Devlet-i Aali’ye kafa tutamamışlar. Şimdi bizi zayıf gördüler, süper güçleri de Arka’larına alıp Özerklik istiyorlar. Bu topraklar kolaylıkla TÜRK olmadı. Bize yalnızca Cumhuriyet tarihinde verilen şehitlerden bahsederler ama, bu topraklarda binlerce yıldır akıtılmış MİLYONLARCA TÜRK KANI vardır ve Onlar taleplerinde devam ederlerse “O KANDA” boğulacaklarını da bilmeliler!
  EVET! Bugün Dolunayla birlikte Ay Tutulacak ve ardından yeni bir kış, yeni bir Bahar gelecek. İşte O Baharda Türk’ün Şahlanışı yeni bir Tarih Yazacak!

 15. Sayın Banu AVAR,
  Sizi ve Sayın Figen ÖZEN’ni dikkatle takip ediyorum. Nene Hatun’ların, Halide Edip’lerin ölmediğini görüyorum sizleri okudukça. Türkiye’nin yiğit kadınları, altın yürekli kalemleri sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah’ım sizlerden razı olsun.

 16. hepsi dogru, maalesef! fakat bunlari durduracak bir guc goremiyorum ben ortada! maalesef!

 17. Muhterem Hanımefendi,Büyük Türk,
  Seni ben okuyorum ve anlıyorum çünkü senin gibi düşünüyorum.Ya okumayanlar,okuduğu halde anlamayanlar ,en kötüsü bu gibi şeylere hala komplo teorisi giyenler. İşimiz biraz zor.

Bir Cevap Yazın