Ilıcak ve Altan kardeşler hakim karşısında

Ilıcak ve Altan kardeşler hakim karşısında

Altan kardeşler ve Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu 17 sanıktan 6’sı İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davanın ilk duruşmasında hakim karşısına çıkacak.

“FETÖ’nün darbe girişimine iştirak eden medya unsurları soruşturması” adıyla haklarında dava açılan Ahmet Altan, kardeşi Prof. Dr. Mehmet Altan ve gazeteci Nazlı Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu 17 sanıktan tutuklu bulunan 6’sı bugün ilk kez hakim karşısına çıkacak.

Çağlayan Adalet Sarayı’nda bulunan İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayan davada, Altan kardeşler, Ilıcak ve Ekrem Dumanlı için 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyor. Altan kardeşler ile Nazlı Ilıcak’ın darbe girişimini öncesinden bildikleri, darbe girişimine zemin hazırlayan söylem ve propagandalarda bulundukları iddia ediliyor.

Bu üç isim hakkında, darbeye teşebbüs suçunu oluşturan, “Türkiye Büyük Millet Meclisini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme”, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme” ve “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme” suçlarından 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın