Star yazarı Ardan Zentürk’ten Sözcü’ye algı operasyonuna tepki

İktidara yakın yayın politikasıyla bilinen Star gazetesinin yazarı Ardan Zentürk, Sözcü’ye yapılan algı operasyonuna ve gözaltı kararına tepki gösterdi. Zentürk, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a seslendiğini belirterek, “15 Temmuz akşamı Anadolu Ajansı’nın geçmediği o 5 dakikalık ilk açıklamayı Gökmen Ulu internetten servis etti” dedi.

Star yazarı Ardan Zentürk’ten Sözcü’ye algı operasyonuna tepki

Ardan Zentürk sosyal medya hesabında şu paylaşımları yaptı:

“Önce Oğuz Güven’in tutuklanmasını anlayamadım, şimdi de ‘Sözcü’ operasyonunu. Sayın Bekir Bozdağ, bir bakıp aydınlatır mısınız? 15 Temmuz akşamı Anadolu Ajansı’nın geçmediği o 5 dakikalık ilk açıklamayı da ilk Gökmen Ulu internetten servis etti, şimdi ne oluyor? Yapılan işlerden kaygılıyım. Yargı sistemi içinde ne olduğunu bilmek durumundayız, şakası yok.”

Önce @oguzguven_ ‘in tutuklanmasını anlayamadım, şimdi de @gazetesozcu operasyonunu… Sayın @bybekirbozdag bir bakıp aydınlatır mısınız?..

15 Temmuz akşamı @anadoluajansi ‘nın geçmediği o 5 dklık ilk açıklamayı da ilk Gökmen Ulu internetten servis etti, şimdi, ne oluyor?…

Evet… Böyle oldu… Bu nedenle yapılan işlerden ciddi kaygılıyım… Yargı sistemi içinde ne olduğunu bilmek durumundayız, şakası yok… https://twitter.com/HerifOnNumara/status/865494975932317696 

 

sozcu.com.tr o haberi 15 Temmuz’da böyle vermişti:

sozcu-15-temmuz-manset

Sözcü gazetesine yönelik gözaltı kararlarına CHP’li milletvekilleri Barış Yarkadaş, Veli Ağbaba, Aykut Erdoğdu, Mahmut Tanal ve Eren Erdem’den de tepki geldi. Vekillerin attığı tweetlerde hakkında gözaltı kararı alınan muhabir Gökmen Ulu’nun 15 Temmuz gecesi Erdoğan’ın sokağa çıkma çağrısını ilk aktaran isim olduğu belirtildi.

Sözcü’nün Marmaris muhabiri Gökmen Ulu, 15 Temmuz’da Erdoğan’ın halka çağrısını ilk haber yapan gazetecidir. Şimdi ne oldu? Fetöcü oldu..!

Erdoğan’ın yaveri “Otelin yerini ben bildirdim” dedi. Buna rağmen, SÖZCÜ otelin yerini darbecilere bildirmekle suçlanıyor.

sözcü

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın