Binali Yıldırım’dan CHP’ye ‘Danıştay’ tepkisi

Başbakan Binali Yıldırım, CHP’nin şaibeli referandum kararı için Danıştay’a başvurması hakkında da “Seçimler konusunda YSK’nın verdiği karar kesindir. Bunun üzerine herhangi bir yargı yolu yoktur. Ama buna rağmen gidebilirler. İstedikleri yere gidebilirler” dedi.

Yıldırım’ın açıklamalarındın satır başları:

Millete gittik. Kararı millet verdi. Milletin kararını mahkemelerde şikayetle düzeltmek demokrasinin bir yolu değildir. Ama tabii şikayet yolunu herkes kullanma durumundadır. Kullanmak isterlerse buna diyecek bir şeyimiz yoktur. Ama millet sözünü söylemiştir. Evet sonucu tecelli etmiştir. Milletin zamanını daha fazla israf etmenin bir manası yoktur.

Yüksek Seçim Kurulu her seçimle ilgili itirazı karara bağlar ve mesele biter. Seçimler konusunda YSK’nın verdiği karar kesindir. Bunun üzerine herhangi bir yargı yolu yoktur. Ama buna rağmen gidebilirler. İstedikleri yere gidebilirler. Neticede milletin kararının üzerine hiçbir mahkeme bir karar veremez.

Rakka operasyonunda karar ABD’nin kararı olacaktır. ABD ile DEAŞ’la mücadelede tavrımız açık ve nettir. Nasıl işbirliği yapacağımız her seviyede kendilerine aktarıldı”

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın