Başbakan ‘etkisiz eleman’

Hollanda ile krize yol açan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’yı ‘Ben gidilmeyecek demedim mi?’ diye azarladığı söylenen Başbakan Binali Yıldırım’ın Kabine’de artık kimseye söz geçiremediği ifade ediliyor.

16 Nisan’da gerçekleşecek olan Anayasa Değişikliği Referandumu öncesinde AK Parti kulisleri Başbakan Binali Yıldırım’ın Kabinesinde kimseye söz geçiremediği iddialarıyla çalkalanıyor.

Başbakan Yıldırım’ın “Ben gidilmeyecek demedim mi?” diye azarlamasına rağmen Bakan Kaya’nın talimatı Erdoğan’dan aldığını ve “Cumhurbaşkanımız dön demese kendimi öldürtecektim” demesi AK Parti kulislerinde büyük yankı yaptı. Bakan Kaya’nın bu cevabını değerlendiren siyasi çevreler Binali Yıldırım’ın Başbakanlığının artık kabine içinde tamamen “etkisiz eleman” düzeyine geldiğini ifade ediyor.

Siyasi kulislerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelen anket sonuçlarında HAYIR oylarının önde çıkması sonucunda sahaya erken indiği ve Başbakan Binali Yıldırım “evet” savunmakta yeterli olmadığını etrafına söylediği iddia ediliyor.

HOLLANDA DA YETERLİ GELMEDİ

 

HAYIR oylarının önde olması sonucunda AK Parti’de morallerin iyice bozulduğu ve bir zamanda kendi ifadeleriyle “imdadına yetişen” Hollanda krizinin EVET’i yükseltmesi bekleniyordu. Ancak, Erdoğan ve AK Parti Hükümeti’nin önüne gelen son anket de bekleneni veremedi. Külliye’ye gelen son ankete göre HAYIR oyları yüzde 52, EVET oyları da yüzde 48.

Hakan Sönmez     siyasetcafe.com

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın