Hukuk öğrencilerine saldırdılar

Hukuk öğrencileri tarafından kurulan Hukuk Öğrencileri Meclisi, değiştirilmek istenen anayasa maddelerini anlatmak için Üsküdar’da stant açtı. Stanta ‘Evet’ çalışması yapan bir grup saldırdı.

Üsküdar’da “’Bana Anayasayı Sor!”’ çalışmasına devam eden Hukuk Öğrencileri Meclisi’ne yan taraflarında bulunan ‘Evet’ çadırından bir grup önce bağırarak ve slogan atarak sonra iterek saldırıda bulundu.

Saldırı sırasında olay yerinde bulunan Hukuk Öğrencileri Meclisi üyesi Rojhat Tunç yaşadıklarını şöyle anlattı: “Halkı bilgilendirme amaçlı anayasa değişikliği maddelerini anlatan ve onların sorunlarını cevaplayan hukuk fakültesi öğrencileriyiz. Bugün de çalışmalarımıza Üsküdar’da devam ediyorduk. İki amca geldi anayasa değişikliğiyle ilgili sorularını sordu, biz de anlatmaya başladık. Bu sırada ‘evet’ çadırından elinde ‘evet’ gazetesi olan bir kişi bizi dinlemeye başladı. Zaman içerisinde bu kişinin yanına ‘evet’ çadırından başkaları da geldi. Bu ekip çok geçmeden 25-30 kişi oldular. ‘Erdoğan bu ülkede her şeyi yapabiliyor zaten’ diyerek bağırmaya başladılar. Bağırarak ortamı germeye çalıştılar sonra ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganı atmaya başladılar. Bir ara birkaç kişi üstümüze yürüdü, iterek müdahale etmeye çalıştılar. Etraftaki yurttaşların araya girmesi ve tepki göstermesiyle grup uzaklaştı.”

Aydınlık

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın