Erdoğan’ın damadına bağlı BOTAŞ’ta Ülkücülere sürgün gibi tayin. Hani MHP’liler kardeşinizdi…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş (BOTAŞ), on üzerinde kişinin “sürgün” diye tanımlanan tayinlerle görev yerlerini değiştirdi.
BOTAŞ’ın Doğalgaz İşletmeleri biriminde görev yapan bu kişiler Genel Müdürlük’e çekildi.
İçlerinde Taş Medreseli Ülkücüler Genel Merkezi yönetiminde bulunan ülkücülerin de bulunduğu bu sürgün niteliğindeki tayinlerin, kuruma yapılan FETÖCÜ atamalarla alakalı olduğu söylenmekte.
“YILLARCA SÜREN MOBBİNG ARDINDAN SÜRGÜN”
BOTAŞ’ın tayin­atama, kurum içi sorunlar vs konularda basına bilgi ve beyanat veren çalışanlara sınırlama koyan ve cezai müeyyidesi bulunan yönetmeliği sebebiyle görüşlerine başvurduğumuz kişilerin beyanlarını isimlerini açıklamadan yayınlıyoruz.
Konu hakkında bilgi aldığımız MHP yönetiminde de bulunan bir ülkücü;
“Yaklaşık 13 yıldır bizlere siyasi görüşümüzden dolayı mobbing uygulanıyordu şimdi ise sürgün niteliğindeki bu tayinler geldi. Niyetleri bizleri daha da rahatsız, huzursuz etmek ancak aynı zamanda yeni yapılan atamaları ört bas etme derdindeler.” diyerek kurumda yeni yapılan Fetöcü atamalara dikkat çekti.
Kuruma Fetöcü oldukları bilinen kişilerin atama ve terfilerinin yapılmasından duydukları rahatsızlıkları dile getirdikleri için kendilerinin susturulmaya çalışıldığını dile getiren ülkücüler şöyle dedi:
“Kuruma çok sayıda yurt dışında eğitim görmüş ve fetöcü olduğu bilinen genç yöneticiler atandı. Bizler de bunları dillendirdik.
Yapılan bu fetöcü terfi ve atamaları gündemden kaçırabilmek için bizleri sürgün mahiyetindeki bu tayinlerle susturmaya çalışıyorlar”

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın