HATIRLATIYORUZ… MHP’li Semih Yalçın, ‘Referandumda hayır diyeceğiz’

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 23.10.2016’da Habertürk’ten Kübra Par’a, “Parlamenter sistemden vazgeçmeyiz. Başkanlık referandumunda ‘hayır’ diyeceğiz” dedi.

HATIRLATIYORUZ… MHP'li Semih Yalçın, ‘Referandumda hayır diyeceğiz’

MHP’den başkanlık tartışmalarıyla ilgili flaş açıklama geldi. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, AK Parti’nin başkanlık sistemini de içeren anayasa değişikliği önerisini Meclis’e getirmesi durumunda MHP’nin referandum yolunun açılması için destek verebileceğini yönündeki açıklamaları Ankara’nın gündemine oturmuştu. Bahçeli’ye en yakın isimlerden Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Habertürk’ten Kübra Par’a konuştu. MHP’nin halk oylamasında hayır diyeceğini açıklayan Yalçın şunları dile getirdi:

 

 

MHP, REFERANDUMA HAYIR DİYECEK

-Başkanlık sistemine kapınız tamamen kapalı mı?

 

Evet. Parti olarak biz başkanlık sistemini doğru bulmuyoruz. Ama halk “Yok arkadaş, ben uygun buluyorum” derse, buna söyleyeceğimiz bir laf olamaz. Referandum sürecinde kendi tabanınız size “Bana ne tavsiye edersin?” diye sorunca ne diyeceksiniz? “Parlamenter sistem” diyeceğiz tabii. Başka ne diyeceğiz… “Başkanlığa ‘Hayır’ deyin, parlamenter sistemi destekleyin” diyeceğiz.

 

DEMİŞTİ MHP’NİN KOCA GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEMİH YALÇIN…

 

AMA DEMEDİLER…

 

ŞİMDİ İSE “EVET” DİYORLAR…

 

TÜRK MİLLETİNE VE TÜRK MİLLİYETÇİLERİNE YALAN SÖYLEDİLER…

 

YARIN HANGİ YALANLARININ DAHA ÇIKACAĞINI BİLMİYORUZ…

 

SADECE…

 

HATIRLATIYORUZ…

Hakan Sönmez      siyasetcafe.com

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın