Gülen CİA’ya hangi isimleri verdi?

73 sanıklı FETÖ Çatı davasında tanık olarak dinlenen Hüseyin Gülerce, Fetullah Gülen’in CIA’yla ilişkisine dikkat çekerek 2 önemli açığından birisinin ByLock diğerinin ise Pensilvanya’da 3-4 ayda bir yapılan toplantılar olduğunu söyledi.

 4684273 sanıklı FETÖ Çatı davasında tanık olarak dinlenen Hüseyin Gülerce, Fetullah Gülen’in CIA’yla ilişkisine dikkat çekerek 2 önemli açığından birisinin ByLock diğerinin ise Pensilvanya’da 3-4 ayda bir yapılan toplantılar olduğunu söyledi.

Aralarında Fetullah Gülen’in de bulunduğu 73 sanığın yargılandığı FETÖ çatı davasına dün Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Dünkü duruşmada Hüseyin Gülerce tanık olarak dinlendi. Gülerce 1980’li yıllarda Zaman gazetesinde yazmaya başladığını söyleyerek “3’üncü yazıdan sonra bana köşe verdiler. Daha sonraki süreçte Zaman Gazetesi Genel Müdürü oldum” diye konuştu.

GERÇEK GENEL YAYIN YÖNETMENİ GÜLEN

Zaman Gazetesi’nin gerçek Genel Yayın Yönetmeni’nin Fetullah Gülen olduğunu bildiren Gülerce, “Sayfalar baskıya gitmeden önce Altunizade’ye fakslanıyordu. Fetullah Gülen Pensilvanya’ya gittikten sonra da oradan sayfalara bakıyor ve bazı yazıları çıkartıyordu” dedi.

MİT KRİZİYLE UYANDIM

1994 yılında Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın kurulduğunu hatırlatan Gülerce, “O zamana kadar Gülen’in kamuoyunda tek bir fotoğrafı yok. Bu vakıfla Gülen’in kamuoyuna çıkartılması amaçlandı. Ancak Gülen bu toplantıya gelmek istemedi. CHP eski Genel Sekreteri Kasım Gülek’ten ricacı olundu. Ben bu legal görünümlü illegal yapının, legal görünümlü aktörü konumundaydım. MİT kriziyle uyandım. FETÖ’nün temeli dershanelerde atılmıştır” ifadelerini kullandı.

ASIL YAPI GÜLEN-ÖZCAN-KOZANLI ÖMER

Adil Öksüz’ün ailesiyle birlikte Gülen’in yanında diz çöküp oturan birisi olduğunu kaydeden Gülerce, “Bu durum onun VİP olduğunun göstergesidir. Mustafa Özcan hareketin kara kutusu. Gülen’in örtülü ödeneğini o kullanır. Sır onda, para onda, kozmik işler onda. Gülen’den sonra bütün sırlar Mustafa Özcan’da. Alaaddin Kaya, Papa ziyaretinde Gülen’in yanında. 28 Şubat sürecinde Çevik Bir’e Alaaddin bey gidiyor yanında bir kadın bakanla. Molla ekibi çok önemli. Adil Öksüz 2 ya da 3. molla ekibindendir. Bu kişilerden tek biri yakalanmamıştır. Asıl yapı Gülen, Mustafa Özcan ve Kozanlı Ömer’dir. Bunların bildikleriyle yapı çözülür” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’de aylık yapılan toplantıların Fetullah Gülen Pensilvanya’ya gidince 3-4 ayda bir yapıldığını söyleyen Gülerce, “Gülen gibi tedbir alan bir adam 2 yerde açık verdi. ByLock ve bu toplantılara Türkiye’den gidenler konusunda. CIA’nın bu adamlardan haberdar olmaması mümkün değil. Aslında Gülen bu toplantıya gelenleri CIA’ya söylüyordur. CIA ve MOSSAD 15 Temmuz’dan habersiz olabilir mi?” şeklinde konuştu.

Kaynak: Olcay Kabaktepe Aydınlık

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın