Rıdvan tepkiler karşısında açıklama yapmak zorunda kaldı: “Atatürkçüyüm!!”

16174696_10154988814476967_2342044120476329228_nEski milli futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen yeni anayasa referandumu için sosyal medyadan bir video yayınlayarak ‘evet’ kampanyası başlattı. Rıdvan Dilmen’in başlattığı zincirleme video kampanyasına tepkiler geldi. Hükümete yakın Sabah gazetesine konuşan Rıdvan Dilmen kendisine yapılan eleştirilere yanıt verdi.

Sabah’ta yer alan habere göre; Rıdvan Dilmen “Cumhuriyet ve Atatürk kimsenin tekelinde değildir, 80 milyona aittir. Bugün önümüzde duran görev cumhuriyetimizi güçlendirmek, demokrasimizi geliştirmektir. Birliğimiz ve ülkemizi korumanın tek yolu budur. Bugün bütün yurttaşlarımızın önceliği yurtseverlik olmalıdır. Bunun için güçlü bir liderliğe, güçlü bir cumhuriyete ve gelişmiş bir demokrasiye ihtiyacımız var. Bunları vizyonuyla, yaptıklarıyla, insanlığıyla Sayın Cumhurbaşkanımız’da (Recep Tayyip Erdoğan) görüyorum. Atatürk’ün Cumhuriyetimizle ilgili koyduğu hedefleri ancak bu yolla ulaşır ve geliştirebiliriz diye düşünüyorum” dedi.

“BELLİ ÖNEMLİ MADDELERİ İNCELEDİM”

“Anayasamızda belli önemli maddeleri inceledim” diyen Dilmen, “Ülkem için iyi olacağını düşündüm. Bu tamamen kendi fikrimdir. Farklı görüşlere de saygılıyım. Ama hiç kimse bu durum üzerinden birbirini düşman görmemelidir, düşmanlık üretmemelidir. Herkesi, beni de dahil eleştirebilirler, fikirlerimi eleştirebilirler Ama Atatürk sevgimi ve bağlılığımı sorgulamak kimsenin haddi değildir” açıklamasında bulundu.

‘MAHALLE BASKISI VE TEHDİDE DEMOKRASİDE YER YOKTUR’

Rıdvan Dilmen şunları söyledi: “Demokratik bir ülkedeyiz. Herkes zaten sandığa gidecek, kendi fikrini beyan edecek. Herkes de herkesin fikrine saygı duyacaktır. Daha güçlü Türkiye için herkes özgür şekilde oyunu kullanacaktır. Mahalle baskısı ve tehdide demokraside yer yoktur.”

Facebook Yorumları

4 thoughts on “Rıdvan tepkiler karşısında açıklama yapmak zorunda kaldı: “Atatürkçüyüm!!””

  1. Hangi maddesinde anladın sen onu? Biz ede anlatta bizde anlayalım. Yalakalığın bu kadarına da pes. Şirin gorunecegim diye koca bir camiayı kendine güldürdün.

  2. sen ataturk’u de anlamamışsın rıdvan ayrıca o değişiklikleri okuyup bunları demokrasiye uygun bulman da başka bir garabet mesele tayyip erdoğan meselesi değil hiç kimse atamızın bile kullanmak istemediği yetkileri kullanmamalıdır bir daha oku

Bir Cevap Yazın