Bahçeli’yle görüşen Halaçoğlu: ‘Hayır’ oyunda aynen devam ediyorum

Anayasa değişiklik teklifine dört isimle birlikte ‘Hayır’ oyu vereceğini açıklayan MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun, MHP lideri Devlet Bahçeli’yle dün Meclis’te sohbet etmesi soru işaretleri yarattı. “Halaçoğlu hayır oyu vermekten vazgeçti mi?” sorusu ortaya atılırken, MHP’li vekil “Anayasa değişikliğine ben yine ‘hayır’, diyorum” dedi.

1026723601

‘KENDİSİNİN BENİ DAVETİ GÜZELDİ’

Bunun şimdiye kadar olması gereken bir görüşme olduğunu belirten Halaçoğlu, “Kendisinin beni daveti güzeldi. Fikirlerimize saygı duyduğunu söylemesi çok güzeldi.  Ama ben ‘hayır’ oyunda aynen devam ediyorum. Benim açımdan değişen bir şey yok. Sadece genel başkanla diyalog kurduk, fikirlerimi doğrudan kendisine söyleme fırsatı buldum. Medenice sohbet ettik. Sonuçta kendisi genel başkanım” diye konuştu.

‘BAŞBUĞ BİLE SORARDI’

Ülkücü camiada ‘Ne olursa olsun liderin peşinden gidilir’ anlayışının hakim olduğu yorumlarına dair ise Halaçoğlu şu ifadeleri kullandı: “1967’de üniversiteye girdim, anne babamdan ve ülkücü camiadan aldığım terbiye gereği liderimize saygısızlık etmeyiz ancak fikrimizi de söyleriz, şiarımız böyle. Rahmetli Başbuğumuz, Alparslan Türkeş bile danışırdı. Örneğin kendisi Gümrük Birliği’ni istemesine rağmen, MYK’de oylanmasını istedi ve ‘Hayır’ kararı çıktı. Bize ‘Çocuklar aslında çok iyi yaptınız’ dedi.  Düşünün, Başbuğ çevresine sorardı. Türk Tarih Kurumu Başkanlığım sırasında birkaç kez beni ziyarete geldi, fikirlerimi sordu. (Süleyman) Demirel ve (Turgut) Özal onlar da sorardı. Çünkü bizler fikir adamıyız.”

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın