IŞİD, FETÖ, PKK CIA örgütleri!

2016072714531715_e243025fd61f47227f0b13af54df4445İsmet Özçelik

Hala şüphesi olan var mı?

Yeni yıla, İstanbul’da yaşanan bir terör saldırısı ile girdik. Uluslararası üne sahip gece kulübüne yapılan saldırıda ilk belirlemelere göre 39 kişi yaşamını yitirdi. 60’ın üzerinde yaralı var.

Günlerdir ABD’nin Türkiye’ye yönelik “örtülü operasyonlarından” söz ediyoruz. PKK, FETÖ, IŞİD hepsi devrede.

Aynı merkezin talimatlarına göre hareket ediyorlar.

MOSKOVA ZİRVESİ

Türkiye; Suriye ve Irak’ta, Rusya-İran’la birlikte hareket etmeye başladı. “Moskova zirvesi” bütün dengeleri değiştirdi.

Uluslararası ilişkiler uzmanı Prof. Dr. Hasan Köni ile saldırı öncesi konuşmuştuk. ABD’nin “Türkiye’nin Rusya ile işbirliği yapmasını” kabul etmediğini söylemişti. Son dönemdeki saldırıları bu çerçevede değerlendirmek gerekiyor.

SALDIRI PROFESYONELCE

Olay IŞİD saldırısı gibi gözüküyor. Gelen ilk bilgiler de bu yönde. Yılbaşı kutlaması, eğlence merkezi, … IŞİD’e uygun bir eylem.

Ama saldırı son derece profesyonelce.

Daha önceden çalışıldığı açıkça görülüyor. Saldırganın kaçmayı başarabilmesi de bunun kanıtı.

Sonucu da düşünülmüş.

“İstediğimizi yapmazsanız Türkiye’yi yönetilmez hale getiririz” mesajı veriliyor. Yılbaşı kutlamaları üzerinden toplumda laik, antilaik kamplaşması planlandığı açıkça görülüyor.

Saldırganın kim, hangi örgüt olduğu pek önemli değil. Teröristlerin kimin hesabına çalıştıkları önemli.

HÜKÜMETTEN GELEN AÇIKLAMALAR

Saldırı sonrası yapılan açıklamalar dikkat çekici. Televizyon yorumlarında birçok kişi “Moskova zirvesine” dikkat çekti. İstihbarat örgütleri mercek altında. Türkiye’nin “terörle terbiye edilmeye” çalışıldığına vurgu yapılıyor.

Hükümetten yapılan ilk açıklamalar aynı. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, “Çok net söylüyorum, dünyanın hiçbir yerinde hiçbir terör örgüt arkasında birtakım istihbarat destekleri olmazsa, lojistik destekleri olmazsa, silah destekleri olmazsa bir hafta bile ayakta duramaz” dedi.

 

Ne demek istediğini anlamak zor değil. İsim verilmese de ABD suçlanıyor. CIA ima ediliyor.

TERÖRÜN PANZEHİRİ

Terörün niyeti ortada. Panzehiri de belli. Birlik.

Bu nedenle herkesin sorumlu davranması ve bireysel hırslarını bir kenara bırakması gerekiyor. Yapılacak ilk iş halkı bölen anayasa değişikliği teklifini geri çekmek.

Teklif Meclis’te Anayasa Komisyonu’ndan geçti. Daha Genel Kurul’da görüşülmeden gerginlik arttı. Teröre karşı birlik için gereği yapılmalı.

ABD’DE SUÇLULUK TELAŞI

Gece kulübünün sahibi Mehmet Koçarslan “ABD’nin daha önce uyardığını” açıkladı. Belli ki ön alınmak istenmiş.

Katilin kendini güvence altına alma, gizleme taktiği gibi bir durum!

IŞİD CIA’NIN ÖRGÜTÜ

PKK, FETÖ, IŞİD, … fark etmiyor. “IŞİD’den CIA ve MOSSAD’ı çıkarın geriye bir şey kalmaz” dedik durduk. Şimdi her şey açığa çıkıyor.

ABD yönetiminin IŞİD’i bitirmek için önce birkaç ay, sonra birkaç yıl, daha sonra da 10 yıldan söz etmesinin nedeni de anlaşılmış oldu. ABD’nin niyeti IŞİD’i tasfiye etmek değil. IŞİD bahanesiyle bölge planlarını hayata geçirmek.

“2. İsrail devletini kurmak”, “2. İsrail devletinin yaşaması için Akdeniz’e uzanacak koridoru açmak.”

Türkiye, Fırat Kalkanı Harekatı ile IŞİD’i vururken, ABD ve koalisyon güçleri sustu. Bu da yetmezmiş gibi Rakka’daki IŞİD’i El Bab’a TSK ile savaşmaya yönlendirdi.

Her şey ortada. ABD çıkarları neyi gerektiriyorsa IŞİD onu yapıyor.

PKK ve FETÖ de aynı.

IŞİD, FETÖ, PKK, CIA’nın örgütleri.

Hâlâ şüphesi olan var mı?

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın