Her şey ortada! Türkiye ABD ile savaşıyor?

turkiye_abd_ile_savasiyor_9b712 Eylül 1980 darbesini, “Bizim çocuklar başardı” diye duyurmuşlardı. 1995’te “Türk generaller kontrolden çıktı” değerlendirmesi yaptılar.

Sonrası malum. Türkiye’ye “örtülü operasyonlara” başladılar.

2003 yılında Irak işgali sırasında Türkiye’yi de aradan çıkarmayı planlamışlardı. İskenderun’dan Habur’a kadar bir koridor açacaklardı. Güneydoğu bölgemize 80 bin asker konuşlandıracaklardı. TSK itiraz etti. Halk ayağa kalktı, başaramadılar.

Çok sinirlendiler. Süleymaniye’de Türk askerinin başına çuval geçirdiler.

KUMPASLAR DÖNEMİ

2007’de Beyaz Saray Oval Ofis’te karar verildi. FETÖ operasyon gücü haline getirildi. Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk, … kumpasları başladı. Vatanseverler, aydınlar, Silivri’ye, Hasdal’a atıldı. “Kontrolden çıkan” TSK kontrol altına alınmak istendi.

TSK’da FETÖ’cülerin önü açıldı. “FETÖ’cü Generaller” dönemi başlatıldı.

PKK HAREKETE GEÇİRİLDİ

Bu iş sadece FETÖ ile olmazdı. PKK da devreye sokulmalıydı. ABD bastırdı, “açılım” süreci başlatıldı. Bürüksel, Oslo görüşmeleri İmralı’ya taşındı.

Güneydoğu bölgesi PKK otoritesine bırakıldı. Kendi mahkemelerini kurdular, kendi vergi memurlarını devreye soktular. Fiili durum yarattılar.

Sonra “hendek” savaşları devreye girdi. ABD’nin çoğu İncirlik üzerinden Suriye’ye gönderdiği(!) silahlar adres değiştirdi. Hakkari’ye, Şırnak’a, Diyarbakır’a, Mardin’e… ulaştı.

Şimdi bombalı araç dönemi. Talimat yine aynı merkezden.

IŞİD DEVREDE

FETÖ ve PKK’ya bir de IŞİD eklendi. Türkiye’de kaos yaratma planına IŞİD de katıldı. Ankara Garı, İstanbul, Gaziantep gibi illerde canlı bomba olarak karşımıza çıktılar. Çoğu Türkiye üzerinden Suriye’ye geçen teröristler. ABD’den gelen işaretle geri dönüp harekete geçtiler.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

İşler kötüye gidince “altın vuruş” yapmak istendi. Kumpaslar döneminde TSK’ya yerleştirilen “FETÖ’cü generaller” harekete geçirildi. Ama “ABD’nin çocukları” bu kez başaramadı.

FIRAT KALKANI HAREKATI

ABD Irak işgali sırasındaki “koridor” planından vazgeçmiş değil. Güzergahında bazı değişiklikler yaptığı görülüyor. 2011 yılında Suriye operasyonu ile birlikte düğmeye bastı. Koridor için yeniden harekete geçti.

Ekip yine aynı. PKK, FETÖ ve IŞİD. PKK/PYD koridorun kara gücü. FETÖ Türkiye’de kaos yaratmak için görev başında. IŞİD, ABD planlarının manivelası.

ABD ARTIK DOĞRUDAN CEPHEDE

ABD bugüne kadar hep piyonlarını devreye sürüyordu. Ama iş çıkmaza girince askeriyle, uçaklarıyla, silahlarıyla cephede.

Pazartesi günü bölgede görev yapan güvenlik görevlileri ile sohbet etmiştik. El Bab operasyonunun neden ağır gittiğini anlattılar.

ABD’nin Rakka operasyonunu ertelemesine dikkat çektiler. ABD’nin erteleme kararından sonra IŞİD’in Rakka’daki militanlarını hızla el Bab’a gönderdiğini belirttiler.

Ertesi gün el Bab’da 16 şehit haberi geldi.

KATİL KİM?

ABD Fırat Halkanı Harekatı’nın Rusya ve Suriye yönetimi ile temas içinde yürüdüğünün farkında. Rakka operasyonunun ertelenmesi, IŞİD’in el Bab’a yönlendirilmesi de telaşın göstergesi.

ABD el Bab’ın Türkiye’nin denetimine geçmemesi için teyakkuzda.

Her şey çok açık değil mi?

ERDOĞAN’IN TARİFİ

Türkiye’nin ABD ile savaştığı ortada. Cumhurbaşkanı Erdoğan da son dönemlerde daha açık konuşur oldu. Eskiden “üst akıl” derdi. Şimdilerde ABD’yi daha açık tarif etmeye başladı.

GEREKEN YAPILMALI

Durum bu. Düşman büyük, ama yenilmez değil. Suriye bile baş edebildiğine göre biz hayda hayda baş ederiz.

Yeter ki buna uygun davranalım. İçte ve dışta gedik açtırmayalım.

Rusya-Türkiye ve İran’ın Moskova bildirisi umut verdi. Türkiye bölgesel işbirliği içine girdi. Şimdi sırada halkı bölen, “Cumhurbaşkanlığı sistemi” maskeli “başkanlık” teklifinin geri çekilmesi var.

Koşullar bu teklifin geri çekilmesini zorluyor.

Teklif geri çekilirse ABD’ye, AB’ye, FETÖ’ye, PKK’ya, IŞİD’e… en etkili yanıt olacak.

Vakit gecikmeden gereken yapılmalı!

İsmet Özçelik/Aydınlık

Facebook Yorumları

2 thoughts on “Her şey ortada! Türkiye ABD ile savaşıyor?”

  1. arkadaş ey hoşta senin sıraladığın o amerikan komplolarını boşa çıkaran kimdi, elbetteki ak parti hükümeti ve başta tayyip erdoğan. peki neden hiç birinin ismi yazınızda geçmiyor. hah işte ben size söğleyeyim. bu bir vicdan işidir. sizde vicdanı boşa çıkardığınız için halk da karşılık bulamıyorsunuz.yazık çok yazık..

  2. Afferin lan..Nihayet anladınız da ..bunu açıkca Dil’ e getirecek bir siyasetçi yok. Hepsi Potka’ sından korkuyor.

Bir Cevap Yazın