ABD’den küstah açıklama: Suriye’de savaş bitmedi

kustahABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Suriye’de Ordusunun Halep’te kontrolü ele geçirmelerine ilişkin, “Halep’teki gelişmeler savaşın bittiği anlamına gelmez. Daha önce defalarca söyledik; muhalifler savaşmaya devam edecek, aşırıcı grupların Suriye’ye olan ilgisi devam edecek, mültecilerin sayısı artacak” dedi.

Kirby, günlük basın toplantısında, Halep’te yaşanan gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

‘MUHALİFLER SAVAŞMAYA DEVAM EDECEK’

Suriye Ordusunun bölgeyi kontrolü altına almasına değinen Kirby, şöyle konuştu: “Halep’teki gelişmeler savaşın bittiği anlamına gelmez. Daha önce defalarca söyledik; muhalifler savaşmaya devam edecek, aşırıcı grupların Suriye’ye olan ilgisi devam edecek, mültecilerin sayısı artacak. Suriye’de herhangi bir diplomatik çözüme ulaşılmadı. Savaşın biteceğine dair herhangi bir işaret görmedik. Bu sadece ABD’nin görüşü değil, uluslararası toplum da Halep’te yaşanan gelişmelerin savaşı sona erdirecek bir adım olduğunu düşünmüyor.”

‘HALEP’TE MOSKOVA VE TAHRAN’IN YIKIMI VAR’

Daha sonra Kirby’ye, “Halep’in yeniden inşası için katkıda bulunacak mısınız?” sorusu yöneltildi.

Halep’in yeniden inşası için herhangi bir yardım planı olduğunu bilmediğini anlatan Kirby, “Halep’e bakarsanız, rejim ve destekçileri Moskova ile Tahran’ın yıkımını görürsünüz. Ölümlerin ve yıkımların sorumluları bunlardır” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorumları

One thought on “ABD’den küstah açıklama: Suriye’de savaş bitmedi”

  1. amerika kusura bakmasın…türkiye’yi kaybetmiştir….türkiye artık rusya’nın müttefikidir…ortadoğuda terör örgütleriyle işbirliği yaparak,taşeron olarak onları kullanarak etkili olamaz…güle güle diyorum…türkiye ye de yeni işbirliği ve müttefiklik hayırlı olsun diyorum….

Bir Cevap Yazın