TÜRK SUBAYINA KARŞI YAPILAN ASİMETRİK PSİKOLOJİK SAVAŞ SALDIRISINDA SON NOKTA!..

581264a4c03c0e0a24fa13f427 Ekim akşamı Kanal D Televizyonunda Osmanlının son dönemini anlatan “VATANIM SENSİN” isimli iddialı dizinin 1. Bölümü yayınlandı.

Bu bölümde Türk Subayının düşürüldüğü rezil durumu eski bir subay olarak utanarak ve üzülerek izledim. İşte şimdi Orduyu bitirmek için son noktayı koydular dedim.

Ergenekon, Balyoz tipi Kumpas davaları ile aşağılanan Türk subayı ve Türk Ordusu, 15 Temmuz darbe kalkışması sonrasında tekrar ve daha büyük darbelerle sarsıldı. Yurt içinde, Suriye’de ve Irak’ta fiilen sıcak savaşın içinde olan Türk Ordusunun acilen güçlendirilmeye ihtiyacı varken ve ordumuz FETÖ Terör Örgütü ile mücadele ediyorum denilerek her alanda çok büyük darbeler almaya devam ediyor.

Son olarak “VATANIM SENSİN” isimli dizi ile Türk subayları iyice itibarsızlaştırılıyor ve halkının gözünde sıfırlanıyor. Bu bölümde Türk subayı vatanını para ile satıyor, kendi komutanını gözünü kırpmadan öldürüyor, en yakın silah arkadaşını sırtından vuruyor, vurduğu arkadaşının dul karısına göz koyuyor, şehit subayın kızı Yunan işgalini baloda kutluyor, ve nihayet vatansever olarak gösterilen Osmanlı Alay Komutanı Binbaşı Cevdet Yunan Albayı olarak İzmiri işgal eden kuvvetlerle sahile çıkıyor.

Psikolojik Harp konularını bilen bir kişi olarak bu filmin Türk insanının beyninde yaratacağı tahribatın büyüklüğünü tahmin edebilmek zor değil.

Bu televizyon dizisi daha fazla zarar vermeden durdurulmalı ve RTÜK derhal devreye girerek gereken tedbirleri almalıdır.

Türk subayını bu kadar aşağılamaya kimsenin hakkı yoktur.

İçeride ve dışarıda savaş halini yaşayan Türk Ordusunun moral ve motivasyonu güçlendirmek her Türkün asli görevidir.

Tamer Tahir Kumkale
Em. Albay

Facebook Yorumları

3 thoughts on “TÜRK SUBAYINA KARŞI YAPILAN ASİMETRİK PSİKOLOJİK SAVAŞ SALDIRISINDA SON NOKTA!..”

  1. Tümünü görmeden karar vermek… Cevdet’i seyrederken aklima eski Türk filmindeki ingliz Kemal geli. Dagilma zamaninda ihanetler, gelenleri alkislayanlar, ingliz veya Amerikan mandaligini savunanlar?

  2. şu ” Vatanım sensin ” dizisine. Osmanlının yakın tarihi bizimde ilgi alanımız olduğu için bir kaç laf etmeden geçmeyeceğim. Dizide Selanikin teslim edilmesini anlatır. Bütün öykü bu şehrin düşmesi ile başlar. Ve senaryoda en büyük kurgu Türk askeri Osmanlıya ihanet ettiği için Selanikin düşmesinin gerçekleştiği zihinlere nakşedilmiştir. Evet üstü kapalıca geçsede bir pazarlık söz konusudur. Daha fazla gerilememek ata topraklarında kalmak isteyen gafillerin pazarlığıdır bu. Yalnız aynı pazarlığı işgal yıllarında da görürüz. Bizzat Osmanlının kendisi pazarlık yapmaktadır bu kez. Ekmek ve tuz ile karşıladığı düşman güçlerine karşı Anadoluda doğan isyan hareketini boğmak istemiştir. Bu da pazarlıktır. Hem de Allahına kadar. Mustafa kemal ve arkadaşları eğer başarısız olursak Karsa kadar çekilir bir dağ başında vuruşarak ölürüz derken bazıları düşman gemileriyle kaçmıştır. Ey bu diziyi çeken zevat! Merakla bekliyoruz. Sonunu nasıl bağlayacağınıza. Gerçi biz tahmin ediyoruz niyetinizin ne olduğunu da bu millet daha öğrenemedi ona yanarız…

  3. Ben de ajan olarak girdiğini düşünüyorum. Ancak Cevdet beyin kızının baloda olması, yakın arkadaşının onu sırtından vurması kabullenilemez. Bekleyelim görelim. Bu değerli oyuncuların tarihimizin ve Türkiye’mizin aleyhine herhangi bir projede yer alacaklarını düşünmüyorum.

Bir Cevap Yazın