Erdal Sarızeybek: Türk’e ve Cumhuriyet’e Düşmanlık!

Türk‘e ve Cumhuriyet‘e düşmanlık edenler, mutlaka karşılığını bulacaktır!

Geçmişte de bu coğrafyada herkes yaşadı şimdi de yaşıyor, adı farklı, dini mezhebi farklı, kimliği ve kültürü farklı olsa da. Gelecekte de şüphesiz herkes yaşayacaktır, bundan da kuşku olmasın hiç.

Anadolu’da yaşayan bizleri topyekun imha edebilecek bir güç henüz yeryüzünde yoktur, kıyamete kadar da olmayacaktır.

Mesele yok etmek değildir. Bugün bizim topraklarımızdaki mesele “farklı olanlarla bir arada nasıl yaşamak” sorusuna bir cevap arayışıdır.

Bir arada elbet yaşayacağız ancak hangi kimlik ve bayrak altında, tartışılan bu konu temelde yanlış olduğu için bir türlü çıkış yolu bulunamamaktadır.

Günümüzde hem içte hem de dışta sürdürülen kavganın altında da bu yatmaktadır. Çünkü bir uygarlığın adı değiştirilmek istenmektedir, tarih masa başında yeniden yapılmak ve yazılmak istenmektedir.

Oysa ki bu tarih bugünkü gibi mürekkeple değil kanla yazılmıştır, yine bugünkü gibi Bizans oyunlarıyla değil Türk’ün gücüyle yapılmıştır.

Şüphesiz ki hepimiz birlikte yaşamak arzusundayız ancak söze konu olan en aşağı yedi bin yıllık bir Türk Tarih ve uygarlığı olunca ve de bunu, AKP paketleri diyerek yok etmeye çalışmak olunca, işler değişir…

Günümüzde “efendim, Türk’ün gücüne biz de yardım ettik, gücüne güç kattık” diyen zihniyetler de vardır. Doğrudur, elbet bu topraklarda yaşayan her farklı etnik kimlik ve inançtan insanlar bu güce güç katmış olabilir.

Ancak bu destek hiçbir şekilde “Türk Bayrağı”nı gönderden indirip başka bayrak çekmek” şeklinde yorumlanamaz.

En azından bin yıl Türk Milleti’nin öz evlatları olarak Türk Bayrağı altında yaşamış olanlar, hangi kimlik ya da inanç olursa olsun, “Türk’ün adını yok sayalım” ya da “yanına farklı adlar koyalım” şeklinde bir yaklaşımda bulunamaz.

Birlikte yaşamak, evet,
Kanun ve hukuk önünde eşit olmak, evet,
Demokrasi içinde her farklı kimlik ve kültürün varlığını sürdürmesi, evet,
Ülkemizin zengin kaynaklarından eşit yararlanmak, hepsi evet ancak…

Türk Bayrağı ve Türk Milleti’nin o büyük tarih, kültür, uygarlık ve dilinin meydana getirdiği büyük aile şemsiyesi altında…

Aksi halde Türk’e ve Cumhuriyet’e düşmanlık edenler, mutlaka karşılığını bulacaktır!

İLK KURŞUN

Facebook Yorumları

2 thoughts on “Erdal Sarızeybek: Türk’e ve Cumhuriyet’e Düşmanlık!”

  1. Selam Bende cani gönülden inanıyorum hele sizleri yürekli insanlari okudukca inancım cokdaha artiyor TÜRK MILLETINI TÜRK DILINI yok etmeye gücü yetmiycek. Saygılarımla ÖZAY

Bir Cevap Yazın