Türker Ertürk: AF OLA

Geçtiğimiz Cuma günkü ‘’ CHP Trabzon İl Kongresi ‘’ başlıklı yazımda size ‘’ Niçin siyasete girdiğimi? ‘’ ve ‘’ Niçin CHP İl Başkanlığına adaylığımı koyduğumu? ‘’ anlatmaya çalışmıştım. Bugün ise size yaptığım seçim faaliyetlerini, kongre öncesi, sırası ve sonrasındaki gelişmeleri yine kısaca arz etmeye çalışacağım.

Ülkesi hızla felakete doğru sürüklenmekte iken, geniş halk kitleleri durumlarından gayri memnun ve alternatif arayışı içinde iken, muhalefette olduğu halde kamuoyu desteğini her geçen gün biraz daha kaybeden ve halk için umut olama şansını kullanamayan tek örnek galiba CHP’dir.

Bu kötü gidişe dur diyebilecek harekete katkı sağlayabilmek için bana getirilen teklifi kabul ettim ve CHP Trabzon İl Başkanlığı’na adaylığımı koydum. Seçimlere tam 15 gün vardı ve birisi eski il başkanı olmak üzere 2 aday seçim çalışmalarına çoktan başlamışlardı bile. Daha sonra bir aday benim lehime çekilerek iki aday olarak yarıştık.

Bana Ankara’ya CHP Genel Merkezi’ne gitmemi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap’la ve Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu ile görüşmemi istediler. Bu yönde çok baskı ve istekler geldi. Onlardan icazet istemek bana ahlaki gelmiyordu. Eğer siyaseten bir yere geleceksem bu tabanın isteği doğrultusunda olmalıydı tavanın değil. Merak ediyorlardı ‘’ Ne yapmak istiyordum? Hedefim neydi? ‘’ Davranışımın yurtsever duyarlılığından kaynaklandığı sanırım akıllarına hiç gelmedi.

Trabzonlu olmama rağmen çok küçük yaşta şehirden ayrılmış olmam ve örgütten gelmemiş olmam nedenleriyle yeterince tanınmıyordum. İşbirlikçi olmayan medyada yazıyor ve televizyon programlarına çıkıyordum fakat bu yeterli değildi.

Seçim çalışmalarım sırasında Trabzon’un 18 ilçesini tek tek dolaştım. CHP’ye oy veren halkla, üyelerle ve tümü olamasa da delegelerle görüştüm, kendimi tanıttım ve onları yakından tanıma fırsatını elde ettim. Trabzon örgütünü nasıl ayağa kaldıracağımı, enerjim, bilgi birikimim ve deneyimim ile CHP’yi bölgede nasıl umut yapabileceğimizi anlattım. Çünkü tek silahım buydu: Hesap verebilir bir geçmişim, çağdaş eğitim ve öğretimim, halkla kolayca iletişim kurabilme gücüm, ekonomik beklenti içinde olmamam, kabına sığmayan enerjim ve ikna gücüm.

Bu seçim çalışmaları benim için çok önemli bir tecrübe oldu. Bu çalışmalar sırasında CHP’nin niçin halk için umut olamadığını yakından gördüm. Çünkü CHP’nin dümenini bir şekilde ele geçirmiş yöneticilerle taban arasındaki fikir ayrılığını ve uçurumu yakından müşahede ettim.

Görüştüğüm ilçe başkanları, delegeler ve üyeler bana ‘’ Genel Merkezden, Genel Başkan Yardımcılarından ülkenin sorunları ve genel gidişi ile ilgili yapılan savruk, ilkesiz ve birbiriyle çelişkili açıklamaları halka anlatamadıklarını ‘’ söylediler. Ayrıca ‘’ Partide tabanın görüşleri alınmadan ve tartışılmadan tepeden inme kararlarla örgütsel dayanışmanın sağlanamayacağını ‘’ ifade ettiler.

Genel Merkez seçilmemem için tüm gücüyle çalıştı. Canalioğlu Trabzon’a gelerek kamp kurdu. İlçe Başkanları’nın hepsine ve delegelerin çok büyük bir bölümüne ulaşılarak baskı yapıldı ve bana destek verilmemesi için çalışıldı. Bel altı vurmalar, çalım ve AKP’sel ikna yöntemleri de yaygın olarak kullanıldı.

20 Mayıs’ta CHP Trabzon İl Başkanlığı 34’üncü Olağan Kongresi Trabzon’da 19 Mayıs Spor Salonu’nda yapıldı. Salon boştu ve heyecan yoktu. Salonun boş olacağı tahmin edilmiş ki salonda ki koltuklar ‘’ seyircisiz oynama cezası ‘’ almış takımların yaptığı gibi bayraklarla donatıldı. Salona heyecan getiremeyen bölgeye ve ülkeye nasıl getirir takdirlerinize sunulur.

Kongrede yaptığım konuşmamda ülkenin ve bölgenin sorunlarına, AKP’nin ülkemizi nasıl bir kaosa doğru sürüklediğine, bel altı yapılan suçlamalara ve İl Başkanı seçilirsem neler yapmayı planladığıma değindim.

Konuşmam sırasında özellikle delegelere hitap ederken ‘’ icazeti genel merkezden değil sizden almaya geldim ‘’ ve ‘’ Trabzon gibi yerlerde mutlaka ön seçim yapılmalıdır çünkü buralarda adayın kimliği partiden daha önemlidir ‘’ vurgularım özellikle protokol sıralarında oturan bazı Genel Merkez temsilcilerini rahatsız etmiş olacak ki bulundukları yerlerden nezaket sınırlarını zorlayacak davranışlarda bulundular.

Hatta konuşmalar bittikten ve oylamaya geçildikten sonra Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu bana gelerek konuşmam sırasındaki Atatürkçülük vurgumdan dolayı rahatsızlığını dile getirdi. CHP’de gelinen durumu göstermesi açısından ibret verici! Ayten Hanımın benden önce yaptığı konuşmanın içerik olarak doluluğunu ve ne mesaj verip veremediğinin değerlendirmesini salonda bulunan delegelere ve misafirlere bırakıyorum. Yalnız konuşması içeriğinde bulunan dinsel istismar yaklaşımını doğru bulmadığımızı söylemek isterim. AKP’ye benzeyerek ve AKP’leşerek oylar artmaz ve halkımız için umut olunamaz.

Yapılan oylama sonucunda 178’e karşı 167 oyla kaybettim. Kazanan İl Başkanı arkadaşıma ve çalışma arkadaşlarına başarılar dilerim.

Doğrudur Atatürk’ün önderliğinde yapılan Türk Devrimlerine, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesine, Türk Ulusal Kimliğine, Kuvayi Milliye Ruhuna ve CHP’nin ilkeleri olan 6 Ok’a pazara kadar değil mezara kadar bağlıyız. Bu nedenle rahatsızlık verdiysek af ola.

Aynı rotada viya edeceğimizde biline!

İLK KURŞUN

Facebook Yorumları

23 thoughts on “Türker Ertürk: AF OLA”

 1. CHP bu memelketin kurucu partisisir… ve bir korkak gibi davranarak içi boş insanların eline bırakılamaz.. Chp bizim.. biz sarılır ve içeriğine sahip çıkarsak işte o zaman CHP nin adını kullanıp için boşaltanlar orada tutunamaz… Kendimizde arasak bazı şeyleri… CHP ye küserseniz, ben çaresizim, yapacak bir şey yok demek istediğiniz mesajınızı verirsiniz..

 2. Sayın Ertürk cem evi işgalindeki ve üst seviyesinin yeteneksiz adamların kontrolünde olan bir y chp de yinede iyi oy almışsınız.Bunlar geldikleri gibi gideceklerdir

 3. ATATÜRKCÜ BiR PARTi

  Cok saygideger, degerli kisilikler, Bir Ümit Kocasakal neden bir
  Basbakan ya da Adalet Bakani, Bir Türker Ertürk neden bir Deniz
  Kuvvetleri Komutani ya da Milli Savunma Bakani, bir Onur Öymen neden bir
  Disisleri Bakani ya da Cumhurbaskani, bir Ufuk Söylemez neden bir Basbakan ya da Ekonomiden
  Sorumlu Devlet Bakani, bir Erdal Sarizeybek neden bir Jandarma Genel
  Komutani ya da Icisleri Bakani olamasin?
   Ülkemizi yönetecek, yüce Türk milletinin, böyle degerli kisilikleri ve bu degerli kisilikler gibi bir cok vatansever, onurlu, dört dörtlük Atatürkcü, hem de cagdas, bilgili,
  vatansever, onurlu, dürüst, basi dik, alni acik, cesur, özgüven
  sahibi, kemalat sahibi, “Türküm” diyebilen, ulu önderin
  “Ne Mutlu Türküm Diyene” özdegisinin anlamini
  kavrayabilmis, emperyalizme baskaldiran, cumhuriyetci, milliyetci,
  halkci, laik, devletci, devrimci, dörtdörtlük
  Atatürkcü/Kemalist evlatlari vardir.

  Türkiye, ne Sevr hortlaticisi
  emperyalist isbirlikcisi, hacli irticaci BDP-PKK´yla ruh ikizi
  olan AKP gibi hain bir yapilanmaya ve BOP esbaskani hain bir RTE´ye
  ne de mini AKP, laygt/zero BDP-PKK haline dönüsmüs, genetigi bozulmus
  bir Y CHP ve BOP gizli, diger esbaskani ya da tam esbaskan adayi hain bir KK´ya
  mahkum degildir.

  Degerli büyüklerim, lütfen, n´olur, Atatürkcü bir parti kurmak icin biraraya
  geliniz ve kurunuz. Bu millete önderlik ediniz, yüce Türk milletini/ulusunu öndersiz, lidersiz, bassiz birakmayiniz. Halkimiza umit veriniz, halkin umidi olunuz. Yüce Türk milletinin ümidi olunuz.

  Bence cözüm, TÜRKiYE MERKEZ PARTiSi.
  Henüz böyle bir parti yok, benim adlandirdigim, hayal ettigim bir parti.
  Aslinda bir cok kisinin, halkimizin azimsanmiyacak sekilde büyük bir oraninin arzuladigi, hayalindeki bir parti. Sagci-solcu-ortaci(merkezci), alevi-sünni, batili-dogulu ayrimi
  yapmadan, merkezde, Atatürkcülük temelinde, kirmizi cizgilerimizden ödün
  vermeyen, yeniden onurlu, cagdas, güclü, antiemperyalist,
  bagimsizlikci, vatansever, Atatürkcü/Kemalist bir Türkiye hedefleyen,
  dört dörtlük Atatürkcü bir parti. Milliyetcilikten imtina etmiyecek,
  cekinmeyecek, Atatürk Ilkelerine (Alti Ok´un hepsine) sahip cikacak bir
  parti.Bu parti, RTE
  diktasini taklit eden, padisahliga özenen, özü sözü bir olmayan, nabza
  göre serbet veren, arada bir gaz alan, korkak, ictenpazarlikli, sinsi,
  ezik, ikiyüzlü, takiyeci, hala israrla, inatla, cahilce ve ahmakca
  Türklügü ulus/millet olarak degil, tamamen ziddi soy/irk/etnisite
  algilayip bir türlü “Türküm” diyemiyen, ortacag kalintisi, emperyalist
  isbirlikcisi hain bir yapi degil, Cagdas,
  bilgili, vatansever, onurlu, dürüst, basi dik, alni acik, cesur,
  özgüven sahibi, kemalat sahibi, “Türküm” diyebilen, ulu önderin “Ne
  Mutlu Türküm Diyene” özdegisinin anlamini kavrayabilmis, emperyalizme
  baskaldiran, cumhuriyetci, milliyetci, halkci, laik, devletci, devrimci,
  dörtdörtlük, Atatürkcü/Kemalist bir yapida olmali. Ve Atatürk ilke ve
  devrimlerine eksiksiz sonuna kadar bütün özüyle bagli kalmali.
  Sözlerimi Sn. Kocasakal´in sözleriyle sonlandirmak isterim.
  “Türkiye sonuç itibariyle böyle bir CHP’ye mahkûm degil.
  Tabuta son çivi çakiliyor!
  Türkiye Cumhuriyetini bitiriyorlar bu Anayasa ile birlikte!
  CHP ya özüne geri döner… Dönmezse, Atatürk’e bagli insanlar, hormunlu
  CHP’yi birakiriz. CHP’nin, temiz, organik felsefesini alir baska bir
  yere monte ederiz!
  Halkin yarattigi rüzgârla yola koyulur gideriz!”

  Calismalarinizda sonsuz, üstün basarilar dilerim. Ne Mutlu Türküm Diyene.

 4. Sayın Amiralim,sınıf subayın olarak seninle gurur duyuyor,mücadelene devam edecegine inanıyorum,herzaman ve her yönü ile seni destekleyecegiz.Saygılarımla.EmkçDz.Bnb.Taner Vardar

 5. Sayın komutanım, aynı şeyi söylüyorum. Bırakın CHPnin yakasını. pazar günkü politikanın nabzında Ümit Beyin de olduğu anonsunu duydum. Lütfen etrafınızı tarayın ve 4 üncü parti olarak çok büyük bir koalisyonu oluşturun. Bunun içinde Tantan’dan Pamukoğluna, A.Latif Şener’den İşçi Partisine, Haydar Baştan Ufuk Sözlemeze, Ümit Özdağa kadar herkesi kapsayacak çok büyük siyasi havuz oluşturulmalı. Sakın bu ne diyor demeyin, Türkiye bütünlüğünü hedef alan milliyetçi yelpaze düşünülenden de geniş. Herkesin içi kan ağlıyor. Hadi buna pazar günü son verin. Eminim ki CHPdende duyarlılar burada toplanacaklardır.

 6. Sizce vatan elden gitmeden birşeyler yapılmamalı mı? Haini bu kadar bol olan ülkede vatan nasıl geri alınır, cumhuriyet nasıl kurulur? Herhalde entel, dantel takımının geri çekileceğini düşünmüyorsunuzdur.

 7. Hocam yılmak vazgeçmek yok, mücadeleye devam.  AB ve ABD’ye karşı ürkek davranan, bu yüzden Suriye’de oynanan tezgahlara inançla karşı çıkamayan, Cemaat’e yaranmaya çalışan, Silivri’de yatan aydınlar için etkili halk hareketi yaratamayan CHP yönetimini doğru çizgiye çekmek için mücadelenize devam edin lütfen.  

 8. degerli Turker kardesim, kardesim diyorum cunku 63 yasinda , ulke nin bugunku durumuna yuregi kan aglayan , 37-38 harpokulu mezunu rahmetli ataturk hastasi bir trabzonlu, seref belgeli atapark li baba nin oglu,  topragin olarak yaziyorum …. peki mademki ATA mizin mirasi partimiz boylesi sorospuluklarla artik ugrasiyor, neden acaba ayni amac altinda ayni yemini ettiginiz, omuz omuza ulke nin teminati olarak vazife yaptiginiz Osman komutanimiz ile yanyana gelmeyi denemiyorsunuz. su anki hali ile CHP miz icindeki asalaklari temizlemesi mumkun degil. adamlar birkere yapistilar partinin yakasina, temizlenmeleri ve yeniden asil kimligine getirip sonuc alinmasi bir hayli zor. beri tarafta ( bunu gozlerim dolarak yaziyorum. bana dedemden baba mdan miras chp nin kilicdaroglu ile yokolma surecine girdigini gorerek) yepyeni , yuregi gercekten ulke icin carpan, ve onunda kucumsenmeyecek bilgi ve tecrubeleri ni sizinki ile birlestirip butun satilmis gerici yobazlarin bu hale getirdigi guzelim cumhuriyetimizi, sorospuluk bilmeden, siyasi katakulli bilmeden, birilerine kulluk kolelik yapmadan o insanlara deklare ettiginiz birikim ve tecrubenizi Osman komutanimizinki ile birlestirip insanlara gercek vatansever ulke idaresi nasil olur u ve butun bu ortada yapilanlardan hesap sorulmasini gerceklestirmeyi denemiyorsunuz. hadi bir dusunun. saglik dolu gunler dilegi ile….

 9. Türker bey merhaba,
  Son 2 makalenizde CHP Trabzon İl başkanlğı seçimi hakkında yazılarınızı okudum.Ama siyasi çalışmanızı neden CHP de yapmak istediğinizi açıkçası anlayamadım.1950 sonrası ABD güdümüne girmiş ülkemizin ağırlıklı olarak muhalefet kanadında kalmış bir partinin anlattıklarınızla dopdolu olması bana hiç şaşırtıcı gelmiyor.
  Türker bey lütfen kendimize gelelim.evveldende bazı serte geçen mesajlarım oldu bazıları yayınlanmadı.
  Türkiyenin kendi ulusunu ve bulunduğu toprakları ile ülkesini düşünen lider ye yönetici kadrolarına ihtiyacı var.Profesyonel,iyi yetişmiş kadrolar bunlar.Kemalist teki ist çiler,Atatürkçülükteki çüler samimi söylüyorum Mustafa Kemal e zarar veriyorsunuz.Bırakın kendisi huzur içinde uyusun..Kim sıkışsa ben atatürkçüyüm yada değilim.bu sadece bizim ülkeye mensup bir terim.Bu bakımdandır ki CHP benim yada benim gibi düşünenlere hitap eden bir parti değil.ha diyeceksiniz partin nedir,sorun orada şu an vereceğimiz parti yok.
  AKP-CHP tam bir ABD KOALİSYONUDUR ülkemizde…2 aktördür kendileri.daha ne diyeyim yahu.
  Eğer kontrollü bir yönetim,kralcıyım zihniyeti istemiyor isek ülkemizde MERKEZ SAĞ PARTİ eksikliğininde giderilmesi gerekiyor.Bunun da kararını maalesef ABD veriyor.
  Diyebilirsiniz yahu vatan elden gidiyor bu nasıl düşünceler diye..ben de onu diyorum yahu bırakın gitsinde ne yapıyorsak o zaman yapalım.SİVİL hayattaki Kuvvayi Milliye ruhunun anlamını açıkçası pek anlayamıyorum.Yoksa Bağdat caddesindeki bir kısım hanımefendinin Atatürk rozeti dağıtıp çılgınca bağırmalarımı,güldürmeyin allahaşkına…

 10. Sevgili Amiral’im,emeğine,gayretine,aklına sağlık,kazanmış sayılırsın bu yolda.Trabzon’lunun  Ülkede bir yenileşmeye öncü olmasını bekliyorduysan ,işte sonuç ortada!Dediğin ve istediğin gibi,bu istikamette ilerlemeye devam et, tabi enerjini yok etmezlerse.En başarılı savunma,taarruzdur biliyorsun.
  Sevgilerimle.

 11. bilal bey. “hakettiğinizden fazla değer gördünüz” ne demek oluyor? ne yani sayın Ertürk’ün değeri az mıdır? sizin gibiler CHP içinde olduğu müddetçe partinin burnu karga yemeğinden kurtulmaz. yakında CHP diye bir parti kalmayacak. sizde umarım kınaları hazırlamışsınızdır.  ULU önder Atatürk’ün kurduğu devrim partisi CHP’yi bu kadar düşürmek sizin ve Kılıçdaroğlu gibilerin eseridir.  Benim gini tüm yaşamı boyunca CHP’ye oy vermiş kitleler TESEV üyesi olmayan bir parti arayışlarına girdiler. İLk seçimde oylarınızın kaça düşeceğini göreceksiniz. bundan sonra yeni CHP meclise girme sorunu yaşayan bir parti olacaktır
  bunları üzülerek yazıyorum çünkü Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var ama yeni CHP’ye değil
  herkesin aklını başına devşirmesi dileklerimle

 12. SAYIN , ERTÜRK  .
  SIYASETE GIREREK  , HALKIMIZA VE ÜLKEMIZE  HIZMET EDEBILMEK ICIN , TÜRKIYE CUMHURIYETI NI KURAN KUVVAI-MIILLI RUHUNUN TEMSILCISI OLAN  VE  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÜN KURDUGU   C H P DE   MUCADELENIZI SÜRDÜRMENIZI COK YERINDE BULUYORUM .     SIZI  C H P  LI LER COK IYI ANLIYOR VE SIZE GÜVENIYORLAR . MÜCADELENIZI GÖNÜLDEN KUTLUYOR VE DESTEKLIYORUM .                                    ZÜRICH TEN SEVGILER …, SAYGILAR…….

 13. Sayin Türker Ertürk; Bu kadar kisa zamanda CHP den aday olup ve oldukca cok oymaniza ragmen secilememinize inaninki cok sevindim…  Size neden sevindigimi de  kisaca aciklayim. Cünki Anayasa Profesörü Süheyl Batum’i da CHP den vekil olmadan önce cok severdim. ve her konusmasinida begenirdim. Ne zaman ki Süheyl Hoca Yeni CHP den milletveliki olup  tesevci Kemali savunmak icin,  sözlerine kirk takla attirmaya basladi. ondan sonra Süheyl hoca inandiriciligini ve sayginligini kaybetmeye basladi.  iste secilemeyisinize sevincim bu sebepdendi.

 14.  işte bir CHP’li hastalığı.emek veren biryerlere gelir, gelmeyenler sıraya girsin:))) işe yarar bir adam mı, ülke için neler yapacak hiiiiç önemi yok..yeter ki tabandan gelsin.bu nasıl bir zihniyettir yahu..açın artık şu kapıları işe yarayacak,çalışacak adamlara..! chp kimsenin malı değil arkadaşım…!

 15. Türker bey, yazınızda da değindiğiniz üzere böylesine çürümeye yüz tutmuş bir yapı, örgüt denemeyecek bir garip ilişkiler ağı içerisinde aldığınız oy gerçekten beni şaşırttı, belki de ben YCHP konusunda çok daha karamsar olduğum için şaşırdım,  ne mutlu ki bu kadar kısa sürede kazanan adaya yakın sayıda üyeyi ikna edebilmişsiniz. YCHP’nin örgüt yapısını dikkate aldığınızda bu bence gerçekten büyük bir başarıdır. Genel başkanların, il başkanlarını, il başkanlarının ilçe başkanlarını, daha sonra da ilçe başkanlarının, il başkanlarını, il başkanlarının ve delegelerin genel başkanı seçtiği çürümüş bir yapının içerisinde bu mücadeleyi vermek kolay olmasa gerek. Sizin vizyonunuzla, tecrübeniz ve birikiminizle, herşeyden önce cesaretinizle (bu milletin namusunu temsil eden ordusuna karşı yapılanlara eskisiyle yenisiyle koca koca generaller çıt çıkaramazken), içinizdeki bağımsızlık ateşiyle, bu gidişe dur diyebilecek bir lider olacağınızı düşünüyor, ve asla vazgeçmemenizi, daha da bilenerek mücadelenize devam etmenizi diliyorum, keşke Manisa’dan kalkıp size destek olmaya gelebilsem, Ayrıca Bilal beye de fazla kızmamalıyız diye düşünüyorum, zira yorumunun son bölümü bir nevi itiraf niteliğindedir ve sizin ilk zaferinizin ne kadar yakın olduğunun göstergesidir…

 16. son zamanlarda  chp ye çok kızsam da içinde görev alarak faydalı olabilme isteğimi durduramıyorum. Bu kocaman chp örgütünün kendi çizgisi ve tarihi rolü için,   eğitimci olarak rol alacağım sanırım.Genel merkez, eğitmenlerin eğitimi diye bir çalışma başlatıyor. Önce eğitmen olmak isteyenleri seçecekler ve de eğitecekler,    ( ben de )seçileceğimi düşünüyorum ( tersine de olabilir.) Sonra Eğitmenler de  galiba üyeleri eğitecekler.  Artvin Rize ve Trabzon  bir bölge olarak ele alınmış. 8-9-10 haziran  3 tam gün eğitim alacağız.  
  Şu ara  siyasi yelpaze kafamda karmakarışık, Hem CHP nin rolleri, hem   ulusalcılar,  hem de yapılması gerekenler beni çok işgal ediyor.Ayrıca insancıklarımız ve Trabzon……….. CHP il kongresi yapıldı. Benim kafamda bir tek şey dolaşıyordu kongre sırasında ………. Ankarada ki Genel Merkezi ve milletvekillerini Chp nin hattı müdafa çizgisi kabul ediyorum   ve  başarılı bulmuyorum ve de Zaman sathı müdafa zamanıdır diyorum. Acaba sathı müdafa   Trabzon dan başlatılabilir mi  ben bu yolda görev alabilir miyim ?Trabzon’da  yeni bir   il başkan  adayı çıkmıştı, denizci bir kurmay (amiralmiş  galiba kaptanlarda en üst rütbe )Türkar Ertürk isimli bir adam. Ayakkabıcı Atalların  kuzeni mi ne …… Aydınlık gazetesinde yazıyor. Dünyayı bir hayli gezmiş vizyon sahibi,   hedef ve program ortaya koyabilen çalışma azmi olan bir   adam. Oy kullanmayacağım halde Kazanmasını bayağı istemiştim  olmadı  kazanamadı. Üzüldüm kendisi ile ciddi ciddi çalışabilirdim ……. Sonuçta ; Atatürk’ün kızı olarak   bu sıralarda en çok TGB ye maddi manevi destek olarak , Şimdi  de eğitimci olarak rol üstlenip CHP de  çaba sarf ederek mutlu olmaya çalışıyorum.    En son hallerim  böyledir işte biline….  Bu yazıyı sayın Ertürk için kaleme almamıştım  yeğenime yazmıştım   şimdi paylaşmak için kendisine de  gönderiyorum inci  GÜNGÖR.

 17. Sayın Bilal Kapucu. Biraz önce Sn.Ertürk’ün yazısına kısa bir yanıt vermiştim. Siyasi hayatta çok deneyimli bir arkadaş olduğunuz yukarıdaki yazınızdan anlaşlıyor. Fakar keşke bu yazınızı BÜYÜK HARFLERLE YAZMASAYDINIZ. Çünki sanal dünya yazışmalarında büyük harfle yazmanın anlamı farklıdır ve nazik değildir. Diğer yandan yazdıklarınızın içinde büyük doğrular da var. En önemli tespitiniz ”SİYASET TAVAN VE TABANLA KURACAĞIN KÖPRÜLERLE YAPILIR..SİYASET HALKLA BÜTÜNLEŞEREK KOLKOLA OMUZ OMUZA YAPILIR.” sözünüzdür.  Bu esasında olması gerekendir. Ancak yıllardır ( Sn.Kılıçdaroğlu öncesinde de)  CHP merkezi tabanla olması gereken köprüyü kurabilmiş midir? Dahası yeni CHP kurabilmekte midir?  Bırakın onlarca örnek vermeyi, sizin ifadenizle ”seçim öncesi gelen bir kişinin 15 günlük siyasetiyle” 178’e karşı 167 oyla seçimi kaybediyorsa bunun anlamı sizce nedir? Siyaseti ve de hayatı biraz bilenler bile ”CHP Genel Merkezi ile CHP’nin Trabzon örgütünün” politikalarından Trabzon delegeleri ve halkı memnın değilmiş diyeceklerdir. İl ve İlçe seçimlerinde salonların hınca hınç dolu olmaması da sizce bir mesaj vermiyor mu? Allah aşkına yapmayın! Bu ülkenin Cumhuriyetimizi kuran CHP’ye herzamankinden daha fazla ihtiyacı vardır. Ancak yeni CHP’nin şimdiye kadar uyguladığı politikalar ve söylemelerden görüyoruz ki, bu CHP halkta bırakın partiyi iktidara taşıyacak heyacanı ciddi bir heyacan kongre salonlarını bile dolduramamaktadır. 19 Mayıs’ı yasaklayan iktidar partisinden, kendi kurucusunun büstlerine çelenk koymak için icazet isteme noktasına gelmiştir/getirilmiştir. Daha dün kurulan TGB gibi bir yapı bile ”bu icazeti reddederek” yüzbinleri sokaklara çıkarıp Ulu Önder Atatürk’ün büstlerine çelenklerini koydurmuş ve Bandırma Gemisi’ni Tünel/Beyoğlundan Dolmabahçe sahiline kadar taşıyarak denize indirmiştir. Lütfen bütün bu ve buna benzer gelişmeleri dikkate alarak hem il ve ilçe örgütleri bazında hem de genel merkez bazında  CHP’yi tekrar Cumhuriyetimizin kuruluş yıllarındaki rayına oturtunuz!  Kaygılı saygılarımla. Atakan Mert

 18. Atakan Mert , Ten : Sayın Türker Ertürk, sizi tüm kalbimle kutlarım! Ne yazık ki İstanbul’un bir ilçesinde yaşadığımdan ne yazık ki Trabzon’da size destek vermedim. Sizin gibi yurtseverler katiyen küsüp yana çekilmemelidir. Tam tersine daha da bilenerek ve etrafına sizleri gibi düşünen diğer yurtseverleri de alarak var gücüyle mücadeleye devam etmeliidir. Bu ülkede sayıları maalesef yeterli sayıda olmasa da Ataürk ve arkadaşlarının tohumlarını ektiği mücadeleci yurtseverler vardır. Sizi sevgi ile kucaklar ve yolunuz açık olsun derim!

 19. Sayin Ertürk; Yeni CHP nin bu Soroscu yöneticileri CHP nin yönetimini isgal ettikden sonra akapeden kurtulmanin ne anlami var? Birakin bastonluga devam etsinler..  Ve sanmasinlar’da devran döndügünde akapeden hesap soranlar bastonlardan hesap sormayacak..

 20. Sayin Komutanim, oncelikle sizi tebrik ederim, bu sonuc ziyadesi ile buyuk bir basaridir, sakin olaki siyaset sahnesinden ayrilmayiniz,

  Bilal bey oncelikle vakit buldugunuzda size Sn.Turker Erturk un biyografisini okumanizi oneririm, eminimki siyaset hayatinda cok zorluklar gecirdiniz,  takdir ederim, ancak sakin olaki bilmediginiz, tanimadiginiz birisini zorluk gecirmemekle tenkid etmeyiniz, nedenini Sn.Erturk un biyografisini okuyarak anlayabilirsiniz, cok kisaca; cocuklarinin dogumunda bile bulunamamak, hastaliginda, kotu gununde yaninda olamamak, aylarca aileleri parasiz pulsuz birakip gitmek ve vatan savunmasi yapmak belki birseyler cagristirir.
  Ayrica ben Sn.Erturk un yazisinda hicbir kotu niyet, kin, nefret okumadim anlamadim, yazidan orneklerle aciklarsaniz bizde ogrenelim. Diger taraftan zaman BIRBIRIMIZI KINAMA VE YERME ZAMANI DEGILDIR, SAHIPLENME ZAMANIDIR, olaya bu acidan bakin lutfen.

  Saygilar, Akin Sengel

 21. yalnız TRABZON MU?..
  -İZMİR,AYDIN,ANTALYA…
  -gürsel’in biri gitti..(TEKİN)
  -diğeri  oldukça hızlı ve popüler (EROL)
  tüm yurt genelinde
  YENİLEŞME (!)..

 22. Duruşunuz, ilkeli siyasetiniz ve  enerjinizi takdirle karşılıyorum.  Liderlerlik duruş ve ilke gerektirir. CHP nin bilinçli olarak yaratılan suni gündemlerin peşine adeta mahellenin saf, aidiyet arayan çocuğu gibi takılmasını içerliyorum. Neden CHP tarafından günden geriye çekilip hükümetin , Libya,Mısır,Suriye söylem ve politikaları sorgulanmıyor, neden vaatler, sorgulanmıyor. Gündem geriye çekilerek sorgulanmalı çünkü tüm somut deliller orada ve çok yakında. Dosya aramaya da gerek yok.
  Saygılarımla

Bir Cevap Yazın